فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

چرا مگان مارکل در شبکه های اجتماعی صفحه شخصی ندارد؟ 

 

  مگان و هری در زندگی جدید خود در کالیفرنیا کاملا جا افتاده اند، به طوری که به راحتی می توانند با هم یا با دوستان خود بیرون بروند.

دوک و دوشس ساسکس در ماه جولای خانه و زندگی خود در بریتانیا را رها کرده و به خانه 9 خوابه خود در کنار ساحل دریا در 100 کیلومتری لس آنجلس نقل مکان کردند. این خانه لاکچری یک فضای بازی هم مخصوص فرزندشان آرچی و فضای باز وسیعی برای دورهمی های خانوادگی دارد. آنها اکنون کاملا با محیط جدید زندگی خود سازگار شده و از زندگی و حریم خصوصی که در بریتانیا آرزویش را داشتند نهایت لذت را می برند. مگان و هری بدون مزاحمت دوربین ها و خبرنگاران با دوستان شان قرار ملاقات می گذارند و از این موضوع بسیار خوشحالند. آنها با لباس های راحت تر در کوچه و خیابان ظاهر می شوند و مثل همه مردم برای جلوگیری از شیوع کووید-19 ماسک می زنند. این زوج جنجالی معتقدند پاندمی باعث شده زمان بیشتری را به عنوان یک خانواده در کنار یکدیگر بگذرانند، چرا که در سایر مواقع اغلب مشغول کار یا در حال سفر هستند. البته هری تاکید می کند هر دوی آنها برای اولین قدم های آرچی، اولین بلند شدن، اولین زمین خوردن، و همه اولین های او در کنارش بوده اند.

مگان در اجلاس اخیر قدرتمندترین زنان درباره عدم استفاده خود  از شبکه های اجتماعی و نداشتن صفحه شخصی گفت: من برای مراقبت از خودم مدت ها است از شبکه های اجتماعی استفاده نمی کنم.

او گفت مدت ها قبل یک صفحه شخصی داشته اما آن را بسته است، و پس از آن فقط یک صفحه برای موسسه و دفترشان در بریتانیا داشته که توسط تیم آنها مدیریت می شده و صرفا مربوط به شغل آنها بوده است.

مگان افزود: نداشتن حساب در صفحات اجتماعی یک انتخاب شخصی بود. حالا من از خیلی از اتفاقات آنجا بی خبرم و این موضوع از بسیاری جهات به نفع من است. مگان گفت برای افرادی که دائما مشغول استفاده از شبکه های اجتماعی هستند نگرانم. این امر به بخشی از فرهنگ زندگی روزانه ما تبدیل شده و برای بعضی به یک اعتیاد بدل شده است. او با اشاره به اینکه هم به مصرف کنندگان مواد مخدر و هم به کاربران شبکه های اجتماعی اصطلاح User اطلاق می شود گفت این اشتراک نشان می دهد به لحاظ ساختاری در شبکه های اجتماعی چیزی وجود دارد که افراد را درگیر و معتاد می کند؛ اعتیادی که در کل برای مردم مضر است. مگان ادامه داد: از مردم می خواهم به یاد داشته باشند اگر در حال ساخت برند آنلاین خود هستند یا از طریق اینترنت با دوستان خود حرف می زنند فکر نکنند همه چیز به همان لحظه محدود می شود، بلکه بازتاب همه این ارتباطات به زندگی آنها باز می گردد. بنابراین یادتان باشد درگیر بودن با اخبار و اتفاقات منفی اثر طولانی مدتی روی شما و زندگی تان خواهد گذاشت. 

 

 

مگان گفت فکر نمی کنم مردم اصلا به اثرات مخربی که این شبکه ها روی زندگی شان می گذارد توجه کنند. او برای همه به ویژه زنان جوان آرزو کرد با قدرت از  این اعتیاد خلاص شوند

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست