صفحه اصلی / مقالات / چرا ایالات متحده درباره حادثه‌ 11 سپتامبر 2001 دروغ می‌گوید؟

چرا ایالات متحده درباره حادثه‌ 11 سپتامبر 2001 دروغ می‌گوید؟

bahman-azimi-gif

آیا دولت آمریکا، متحدانش و آنها که فوق دولت نشسته‌اند و بیشتر تصمیمات و سیاست‌ها را به دولت دیکته می‌کنند (شرکت‌های بزرگ تجاری که مفهوم <دولت عمیق> را تشکیل می‌دهند) دارند به ما دروغ می‌گویند؟ اگر پاسخ تان مثبت است، باید بدانید که این مساله، حالا دیگر بسیار فراتر از یک تئوری توطئه است. به طور مثال اگر همین واقعه‌ 11 سپتامبر را در نظر بگیریم، حدود 50 درصد از مردم آمریکا اکنون دیگر به توضیح رسمی این حادثه از سوی مقامات باور ندارند.

از زمان حادثه‌ حمله به برج‌های دوقلو، مدارک بسیاری افشا شده‌اند که نشان می‌دهند، حقیقت آن واقعه ورای توصیف دولتی از آن بوده است، و اینکه دست‌های ویژه‌ای پشت ‌پرده بوده‌اند. احتمالا به همین خاطر است که دولت ایالات متحده همچنان به مخالفت خود با تحقیقات جدید در این مورد ادامه می‌دهد.

هیچ کس نمی‌تواند به قطعیت بگوید که در آن روز، واقعا چه اتفاقی افتاد. اما فقط تصور کنید که دولت کشورتان، یک حادثه‌ اینچنینی را برنامه‌ریزی کند تا بتواند تهاجمش را به چند کشور خاورمیانه توجیه نماید. به نظر می‌رسد، این کاری است که دولت ما (آمریکا) کرده است. این را False flag terrorism (تروریسم فریبکارانه) می‌نامند و آگاهی مردم در مورد آن، هر روز بیشتر می‌شود.

آنچه به درستی تئوری <تروریسم فریبکارانه> در این مورد اعتبار بیشتری می‌بخشد، این حقیقت است که سازمان‌های تروریستی همچون <القاعده> و <داعش>،  تاریخچه دور و درازی از رابطه دوستانه با سازمان‌های اطلاعاتی غربی را با خود یدک می‌کشند. حتی تاسیس گروه‌های اینچنینی، معمولا به وسیله این سرویس‌های اطلاعاتی صورت می‌گیرد و همین سرویس‌ها، آنها را مسلح نیز می‌کنند.

این موضوع، یکی از مباحثی بود که چند سال پیش، در جریان کنفرانس بین‌المللی <نظم نوین جهانی> مطرح گردید؛ کنفرانسی که <بنیاد صلح بین‌المللی پردانا> آن را برگزار کرد. این کنفرانس جایی بود که دانشگاهیان و سیاستمداران روابطی را که در بالا ذکر شد، به بحث و بررسی گذاشتند.

چند سال پیش در جریان کنفرانس G20 (کشورهای گروه 20)، <ولادیمیر پوتین> رئیس‌جمهور روسیه، نام 40 کشور مختلف را افشا کرد که یا با سازمان موسوم به <داعش> روابطی داشتند و یا در حال تامین مالی آن هستند. در همان سال، چند نفر از اعضای رده بالای وزارت دفاع آمریکا نیز ابراز کردند که هیچ توجیهی برای حمله به عراق وجود نداشته است. از آن جمله، ژنرال <وسلی کلارک> است که گفت ایالات متحده، تصور می‌کند که ارتش بسیار مقتدری دارد و قادر به تغییر رژیم در کشورها می‌باشد.

کارشناسان تجارت جهانی، دوست دارند این حرکت‌ها را <جهانی‌سازی> بنامند، اما این کار در واقع نفوذ و تهاجم است. دولت ما (آمریکا) تاکنون با این روش به بسیاری انتخابات‌ها و دولت نفوذ کرده تا سعی کند کسانی را سر کار بگذارد که با منافع خودش سازگاری بیشتری داشته باشند. خاورمیانه، مملو از یگان‌های ارتش آمریکاست.

اما شهروندان آمریکایی هم احمق نیستند. و دلیلی که تنها  تعداد بسیار کمی از آمریکایی‌ها، توضیحات دولتی را در مورد این وقایع باور نمی‌کنند، مدارک موجود است.

جدیدترین دسته از این مدارک، از دانشگاه آلاسکا در Fairbanks بیرون آمده، جایی که دکتر <جی. لوری هاسلی> و تیم پژوهشگرانش، تایید کرده‌اند که توضیحات دولتی پیرامون دلایل فرو ریختن برج‌های تجارت جهانی در روز حادثه، غیرواقعی هستند. دکتر <هاسلی> رئیس دپارتمان <مهندسی محیطی و انسانی> دانشگاه آلاسکا است و یافته‌های پژوهشی‌اش را طی کنفرانسی در سال گذشته و در محل دانشگاه، ارائه داد.

در توضیحات رسمی برای فرو ریختن ساختمان شماره‌ هفت مرکز تجارت جهانی، آمده بود که ساختمان به دلیل گسترش آتش – پس از برخورد هواپیما- در طبقات بالایی فرو ریخته است. اما دکتر <هاسلی> و تیمش تمام وقایع روز یازدهم سپتامبر را با استفاده از ماکت بازسازی کرده، و ثابت کردند که این مساله غیرممکن است. این پژوهش، نشان داده که تنها توضیح منطقی و ممکن، این است که برج مذکور، به دلیل یک تخریب کنترل شده – با انفجار و ضعیف‌ کردن ستون‌های اصلی– فرو ریخته است.

این توضیح البته بسیار منطقی‌تر به نظر می‌رسد، و این به خاطر این حقیقت است که در ساختمان مذکور، تنها آتش‌سوزی طبقات بالایی در جریان بود و هواپیما به این برج اصابت نکرد. اما این همان ساختمانی بود که رسانه‌های پرطرفدار – مثل BBC– خبر فرو ریختنش را اعلام کردند، حتی پیش از آن که واقعا فرو بریزد.

hamidreza-safipour

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *