مقالاتمقالات سیاسی
موضوعات داغ

چرا آینده‌ی دولت تردو به قیمت بنزین وابسته است؟

banner-niazmandiha2

با فرا رسیدن سررسید مالیات ملی بر کربن، محافظه‌کاران تصمیم گرفته‌اند که آینده‌ی سیاستگذاری‌های آب و هوایی را، در پمپ‌های بنزین کشور تعیین کنند. هفته‌ی گذشته، گروهی از محافظه‌کاران کابینه‌ی داگ فورد در انتاریو، عکس‌های از خود در اینترنت گذاشتند که آنها را در حال بنزین زدن نشان می‌داد. هدف این بود که توجه عموم به 4/4 سنتی که قرار است در نتیجه‌ی برقراری مالیات بر کربن، به قیمت هر لیتر بنزین افزوده شود، جلب شود. اندرو شیر نیز به همین حرکت پیوست و سپس به Upper Letang در استان نیوبرانزویک رفت تا اعتراضات رسمی خود را به مالیات کربن، ارائه دهد.
مناظره بر سر 4/4 سنت افزایش قیمت بنزین در حالی که کل سیاره، به دلیل گرمایش زمین در حال سوختن است؛ مانند بحث بر سر قیمت یک لیوان نوشیدنی روی عرشه‌ی تایتانیک است. اما این موضوع، شاید چارچوب خوبی برای درک روابط سیاسی روز کشور ارائه دهد.
برای نمونه، داستان یکی از شهروندان استان آلبرتا به نام جیسون کنی را در نظر بگیرید. کِنی در 2016 یک پیک‌آپ تراک (وانت) خریداری کرد و از آن زمان به بعد، او تقریبا 200 هزار کیلومتر با این خودور، رانندگی کرده است. اما آقای کِنی از مالیات بر کربن در استانش – در حال حاضر 30 دلار بر تن – و تاثیر آن بر رانندگان مشتاق مانند خودش، نگران است. بنا بر محاسبه‌ی خودش، اگر مالیات کربن در سه سال گذشته هم بالا بود، این 200 هزار کیلومتر می‌توانست هزار و 623 دلار بیشتر برایش خرج بردارد. البته او سالی 190 هزار دلار درآمد دارد که یعنی هزار و 623 دلار، برایش پول زیادی نیست، اما به هر حال هزینه‌ای اضافی است که باید توجیه داشته باشد.
چرا کِنی باید بیشتر هزینه کند؟
اندرو شیر، پس از رسیدن به Upper Letang به یک پارکینگ بزرگ رفت و در جمع خبرنگاران گفت که تردو گفته بالا رفتن قیمت بنزین، هدف مالیات بر کربن است. ترودو گفته بود: ما دقیقا به دنبال مشوق‌هایی هستیم که انتخاب‌های بهتری را برای تمیزتر و سبزتر زندگی کردن، ارائه دهند. هنگامی که شما بر روی آنچه نمی‌خواهید – یعنی آلودگی – قیمتی می‌گذارید، مردم را تشویق می‌کنید که انتخاب‌های بهتری داشته باشند.
حالا محافظه‌کاران می‌گویند این سخنان ترودو، یک گاف سیاسی بوده؛ که البته هم بوده، از این دیدگاه که ترودو، بدون برنامه‌ی قبلی، حقیقت را بیان کرده است.
اگر به نمونه‌ی خود بازگردیم، بالا رفتن قیمت بنزین، آقای کِنی را بر آن خواهد داشت تا دفعه‌ی بعد خودوریی خریداری کند که مصرف سوخت بهینه‌تری داشته باشد. این موضوع، همچنین تولیدکنندگان خودروی او را تشویق خواهد کرد که مدل‌هایی با مصرف‌سوخت بهینه‌تر به بازار ارائه دهند.
چند سال پیش، هنگامی که آقای کِنی یکی از وزیران دولت در اتاوا بود، دولت فدرال سیستمی را ابداع کرد که هزینه‌ی اجتماعی کربن نام گرفت، و هزینه‌ی خسارتی ایجاد هر تن از آلاینده‌ها را تخمینا محاسبه می‌کرد. اگر همان حساب و کتاب کنی را در نظر بگیریم، او 54 تن از گازهای آلاینده‌ی گلخانه‌ای ایجاد کرده (1623 تقسیم بر 30) و بر اساس سیستم هزینه‌ی اجتماعی، خسارتی که او وارد آورده بالغ بر دو هزار 197 دلار بوده است.
دعوا بر سر بنزین یا دعوای سیاسی
آقای کِنی البته رهبر حزب محافظه‌کار آلبرتا است که می‌گوید اگر به عنوان استاندار انتخاب شود، مالیات بر کرین را حذف می‌کند. او البته می‌گوید که اقداماتی در جهت کاهش گازهای گلخانه‌ای خواهد کرد. برای نمونه، مالیات بر تولیدکنندگان عمده‌ی گازهای آلاینده و گلخانه‌ای (کارخانجات) همچنان برقرار خواهد بود.
اما دولت کِنی، گازهای گلخانه‌ای را به اندازه‌ی دولت NDP که در آلبرتا بر سر کار است، کاهش نخواهد داد. در انتاریو هم، تفاوت برنامه‌ی کاهش گازهای دولت فورد با دولت کاتلین وین، 37 مگاتن است. در نیوبرانزویک هم دولت محافظه‌کار، به همین شکل عمل خواهد کرد و محافظه‌کاران در سطح فدرال نیز، پیگیر همین شیوه خواهند بود.
به این ترتیب است که قیمت بنزین، تبدیل شده به متاع یک مبارزه‌ی غیرمستقیم، میان لیبرال‌های طرفدار ترودو و محافظه‌کاران هوادار شیر. حال، باید امیدوار بود که اعتبار دولت ترودو در میان سیاستمداران کانادا، بیش از دولت‌های پیشین – مانند دولت جو کلارک – که پیشنهاد افزایش مالیات بر کربن را داده بودند، باشد و بتواند با قدرت ادامه یابد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0