مقالاتمقالات اجتماعی

چرایی افزایش شمار زنانی که لباس عروسی شان را اینترنتی می خرند

درست در لحظه ای که یک زن در پاسخ به آن پرسش جادویی مردی که در برابرش زانو زده، آن کلمه سه حرفی/ بله را به زبان می آورد، فورا به چگونگی مراسم رؤیایی ازدواجش می اندیشد. البته این حق تک تک زنان است، که در روز ویژه خود شاد باشند. به همین سبب انتخاب لباس بی عیب و نقص برای این روز بسیار اهمیت دارد. زیرا روز عروسی زمان جادویی زندگی همه زنها است.

خیلی از زنان برای رفتن در پی تهیه لباس عروسی خود، روزهایی را تعیین می کنند. همچنین امکان دارد در ابتدا و پیش از مراجعه حضوری، در مورد برخی از اماکن و طراحان کندوکاو نمایند. قاعدتا باید انجام چنین کارهایی به همراه ساقدوش ها و سایر دوستان و اعضای خانواده، برای عروس بعد از این ها لذتبخش باشد. کمااینکه برنامه ریزی برای روز عروسی یکی از فراموش نشدنی ترین تجربه ها تلقی می شود.

بااینهمه به نظر می رسد درصد زنانی که در آمریکا به جای رفتن از این فروشگاه به آن فروشگاه لباس عروسیشان را اینترنتی می خرند، رو به افزایش دارد.

کدامیک: خرید آن-لاین، یا مراجعه حضوری به فروشگاه ها؟

کارشناسان ازدواج براین باورند که یکی از دلایل پرشماری که زنان هر چه بیشتری لباس ویژه شان را از طریق آن-لاین می خرند، صرفه جویی در وقت و پول است. زیرا فروشگاه های لباس عروس آن-لاین کالاهایشان را ارزان تر عرضه می کنند. چراکه اکثریت شان ناچار نیستند، برای کسب و کارشان مغازه اجاره نمایند. همچنین برای اکثریت زنها چشم دوختن به تلفن و یا صفحه نمایش/ مانیتور کامپیوترشان برای جستجو جهت یافتن لباس عروسی رؤیایی خود، از رفتن از این فروشگاه به آن فروشگاه و بسیار خسته شدن، آسان تر است.

در عین حال فروشگاه های لوازم و البسه عروسی آن-لاین توصیه ها و راهکارهای پنهانی زیادی ارائه می دهند، که می توانند برای خرید آسان تر به زنان کمک کنند. مثلا به آنها یاد می دهند فهرستی تهیه نمایند که در مورد یافتن طرح و برش پارچه ایده آل، خود چنین پارچه ای و …..، به آنها یاری می دهد. در حالی که رفتن از این فروشگاه به آن فروشگاه، به معنی امتحان کردن لباس های این مغازه ها است. بدون اینکه بتوان احراز اطمینان نمود، کدامیک از آنها هم راحت و هم زیبا می باشند.

بااینهمه طراحان عروسی بر این باورند که ترکیبی از خرید آن-لاین و مراجعه حضوری به فروشگاه های مربوطه می تواند، ایده آل ترین راه باشد. توصیه این طراحان به عروس بعد از این ها این است که در مورد نوع لباسی که آرزو دارند در روز موعود به تن کنند، کندوکاو فراوانی به عمل بیاورند. سپس فهرستی از لباس های مورد نظر تهیه کنند، و در صورت امکان عکس آنها را هم بگیرند. سپس به فروشگاه های مربوطه بروند، و اینگونه لباس ها را بر تن خود امتحان کنند. از اینجا به بعد میل خودشان است که لباس مورد نظر را از این فروشگاه ها بخرند، یا آن را به صورت آن-لاین سفارش بدهند.

 

رخدادهای ناگوار خرید لباس عروسی آن-لاین

در هرگونه خرید آن-لاینی همواره یکجای کار می لنگد و صد البته که هیچ زنی نمی خواهد مهمترین لباسی که در زندگی خواهد پوشید، دارای هیچگونه عیب و نقصی باشد. جالب اینکه در اینگونه خریدها اکثریت اشتباه ها از سوی خود عروس بعد از این ها رخ می دهد. مثلا اندازه های دقیق را نمی فرستند، در مورد پارچه مدنظرشان شفاف نیستند، هیچ پرسشی مطرح نمی کنند و مهمتر از همه وقت کافی برای چنین خریدی درنظر نمی گیرند. در حالی که حتی اگر چیزی به نام کاملا بی عیب و نقص بودن وجود خارجی نداشته باشد، حصول به دستاورد بی عیب و نقص نسبی هم مستلزم صرف وقت و تلاش است. بنابراین عروس بعد از این ها باید بدانند که ضرورت دارد، در هنگام انتخاب لباس  بی عیب و نقص مسائل بسیاری را مدنظر قرار دهند. اما این روزها اکثریت زنان عملگرا و اهل کار هستند. به همین سبب تمایل چندانی ندارند که برای لباسی که تنها یک بار آن را می پوشند، پول زیادی صرف کنند. بنابراین به آنها توصیه می شود که امکان دارد خرید آن-لاین ارزان تر باشد، اما باید خود را برای برخی رخدادهای ناگوار آماده کنند.

از دیگر سو همه زنان باید به خاطر بسپارند که مهمترین قسمت لباس عروسی، خودشان هستند و اینکه هنگام پوشیدن آن صد در صد راحت باشند. همچنین زمان ورود به محل مراسم و در برابر مهمان ها، در زیباترین حالت ممکن باشند. در عین حال هر قدر که برای لباس عروسی پول بدهند وآن را از هر کجا  تهیه کنند، در نهایت لباس فقط لباس است. در مقابل خودشان کسی می باشند که سبب می گردند، آن لباس ویژه بشود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0