اخباراخبار کانادا

چراغ سبز دولت برای بازگشایی مغازه ها و فروشگاه ها از هفته آینده لباس! کفش و کیف! لوازم خانه! یا هر چیز دیگری!

به گزارش blogto، از ساعت 12 بامداد سه شنبه، 19 می، مردم انتاریو یک بار دیگر می توانند وارد مغازه ها شوند، جنس هایی را که می خواهند از نزدیک ببینند، بخرند و همان لحظه با خود به خانه ببرند- روندی که تا پیش از شیوع کووید-19 برای همه ما خیلی عادی و مسلم تلقی می شد. 

داگ فورد، نخست وزیر انتاریو، در کنفرانس مطبوعاتی امروز عصر خود اعلام کرد به زودی به دسته جدیدی از مشاغل و خدمات اجازه بازگشایی داده خواهد شد. کلاس های گلف، مراکز نگهداری حیوانات، پارک ها و زمین های بازی خصوصی از ساعت 12 بامداد شنبه، 16 می، می توانند با رعایت سفت و سخت قوانین بهداشتی کار خود را از سر بگیرند. سپس، در صورتی که وضعیت در شاخص های اصلی سلامت همچنان رو به بهبود باشد، از سه شنبه، 19 می، استان وارد فاز اول برنامه جامع بازگشایی اقتصادی خواهد شد.

در این فاز، علاوه بر نمایشگاه های ماشین، مراکز مشاوره، ضبط برنامه رسانه ها، و بعضی مراکز تحقیقاتی،  مغازه هایی که خارج از مراکز خرید سر پوشیده قرار دارند نیز، به شرط آنکه در ورودی آنها در خیابان باشد، اجازه بازگشایی خواهند داشت. بر اساس اعلام دولت انتاریو، دستورالعمل ها و محدودیت ها برای مغازه دارانی که قصد از سر گیری کسب و کار خود را از هفته آینده دارند، به این شرح است:

  • مغازه داخل پاساژ نباشد.
  • در ورودی آن در خیابان قرار داشته باشد.
  • مشتریان یا با تعیین وقت قبلی اجازه ورود داشته باشند، و یا اجازه ورود تعداد محدودی از مشتریان همزمان به داخل مغازه داده شود. تعداد مشتریان مجاز به ورود همزمان بر حسب اندازه فروشگاه متفاوت است اما باید به گونه ای باشد که امکان حداقل 2 متر فاصله گذاری بین آنها وجود داشته باشد.
  • فقط از اتاق های پرو در دار می توان استفاده کرد. اتاق های پروی که پرده داشته باشند، به دلیل عدم امکان ضدعفونی فوری، نباید مورد استفاده قرار گیرند.
  • بعد از استفاده هر مشتری از اتاق پرو باید ضدعفونی صورت گرفته و به منظور رعایت فاصله گذاری، استفاده همزمان از اتاق های پرو  محدود شود. 

همچنین از مغازه داران خواسته شده دستور العمل بهداشت و سلامت را که دولت ویژه این مشاغل تنظیم کرده است مطالعه و رعایت کنند. دولت انتاریو تا کنون، و پیش از برداشتن محدودیت ها، بیش از 80 آیین نامه بهداشت و سلامت برای بخش های مختلف تنظیم کرده است.

فورد در سخنان امروز خود تاکید کرد تنها مشاغلی که آمادگی کامل دارند اقدام به بازگشایی کنند، و در غیر این صورت روش توزیع درب مغازه و فروش آنلاین را ادامه بدهند. 

 

 

فورد گفت: واقعیت این است که هیچ کس نمی داند چه می شود، بنابراین باید برای واکنش مناسب در صورت افزایش ناگهانی موارد ابتلا آماده باشیم. هنوز برای کنار گذاشتن مبارزه خیلی زود است. هر چه تعداد افرادی که به سر کار خود باز می گردند بیشتر می شود احتمال بروز دوباره موج بیماری هم افزایش پیدا می کند. بنابراین باید بسیار محتاط عمل کنیم. نباید موفقیت مان در کنترل بیماری را حتمی فرض کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!