اخباراخبار کانادا

چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است؛ بی اعتنایی دولت فدرال به وضعیت بومیان کانادا

اتاوا- دولت فدرال که دست و دلبازانه برای کمک مالی به محرومین در سایر کشورهای جهان تلاش می کند، به وضعیت نابسامان اقوام نخستین ساکن کانادا که صاحبان اصلی این سرزمین می باشند، بی اعتنا است. مسلما مشکلات آنها یکشبه یا طی چند سال اخیر ایجاد نشده است، اما سال ها بی توجهی و کوتاهی در حق بومیان بحران را تشدید کرده است. مناطق تحت کنترل بومیان، فاقد ابتدایی ترین امکانات و مسکن مناسب است. اگر به یاد داشته باشید، اقوام ساکن Attawapiskat، واقع در شمال انتاریو که تنها 2 هزار نفر جمعیت دارد، در یک هفته از آوریل 2016، چندین نوجوان و جوان، از جمله یک کودک 11 ساله را به علت خودکشی از دست داد. طی 7 ماه قبل از آن نیز، 100 نفر از اعضای قبیله جان خود را از دست دادند. در سال 2017، یعنی یک سال پس از اعلام شدن وضعیت اضطراری در منطقه، ساکنان به دلیل نامناسب بودن وضعیت مسکن، از دسترسی به مشاوران روحی و روانی دائمی محروم بودند.

هم اکنون وضعیت و شرایط در Cat Lake First Nation به وضعیت بحرانی رسیده است. دیوار خانه های ساکنان منطقه واقع در شمال غرب انتاریو از کپک سیاه رنگ پوشیده شده و کودکان و بزرگسالان را بیمار کرده است. به همین دلیل رهبران جامعه وضعیت اضطراری در منطقه اعلام کرده اند. وجود کپک تنها یکی از مشکلات ساکنان منطقه است. آنها همچنین از نظر بهداشتی و درمانی نیز در وضعیت بحرانی بسر می برند. عکس های کودکان بیمار که بدن شان از ضایعات پوستی پوشیده شده است، تاثر برانگیز می باشند.

این قبیله بومیان که 700 عضو دارد، ماه گذشته به دلیل شرایط فوق العاده نابسامان زندگی،

وضعیت اضطراری اعلام کرد. این منطقه تنها دارای یک درمانگاه و 3 پرستار است و فاقد پزشک دائمی می باشد. پزشکان تنها یک هفته در ماه به منطقه می آیند تا بیماران را معاینه کنند. مشکل دیگر، کمبود تجهیزات پزشکی و تشخیصی از جمله X-ray و اولتراساوند در کلینیک های محلی می باشد. به همین دلیل برای تشخیص ساده، به انتقال بیمار به مراکز درمانی شهرهای بزرگ نیاز است.

رهبران محلی از جاستین ترودو و وزیر خدمات بومیان کانادا خواسته اند که شخصا از منطقه بازدید کنند. با افزایش فشارها بر دولت فدرال، بالاخره آقای اوریگان (وزیر خدمات بومیان) قول سفر به منطقه را داده، اما تاریخ آن را مشخص نکرده است. اورگان قصد دارد قبل از سفر به منطقه در تاندربی – انتاریو با رهبر قبیله ملاقات و گفتگو کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان