فرهنگ و هنرفیلم و سینما

چادویک بوزمن پس از مرگ نامزد دریافت گلدن گلوب شد

 

چادویک بوزمن 6 ماه پس از مرگش در 43 سالگی برای اولین بار نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شد.

ستاره پلنگ سیاه آگوست سال گذشته پس از 4 سال مبارزه با سرطان روده درگذشت. او حالا برای نقشی که در فیلم ما رینی با عنوان Black Bottom بازی کرد، نامزد گلدن گلوب شده است. بوزمن با بازی درخشان در نقش لوی توانست نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد این مراسم شود. دیگر نامزدهای دریافت جایزه در این بخش ریز احمد برای فیلم Sound of Metal، آنتونی هاپکینز برای فیلم پدر، گری الدمن برای فیلم Mank و طاهر رحیم برای فیلم Mauritanian هستند. در بخش بهترین بازیگر زن نیز ویولا دیویس، همبازی بوزمن در Black Bottom، با فرانسس مک دورمند برای فیلم Nomadland، کری مولیگان برای فیلم Promising Young Woman، وانسا کیربای برای فیلم Pieces of a Woman و آندرا دی برای فیلم The United States vs. Billie Holiday با هم رقابت می کنند.

اما بر خلاف آنچه انتظار می رفت بوزمن در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای بازی در فیلم Da 5 Bloods به کارگردانی اسپایک لی که به جنگ ویتنام می پردازد، نامزد نشد. این فیلم محصول نتفلیکس تقریبا در همه بخش های مهم مورد بی مهری گلدن گلوب قرار گرفت.

همچنین، امسال اولین سالی بود که اکثریت نامزدهای بهترین کارگردانی در دست زنان بود. در این بخش کلوئه ژائو برای Nomadland، امرالد فنل برای Promising Young Woman، و رجینا کینگ برای One Night in Miami با هم رقابت می کنند. همچنین دو کارگردان مرد یعنی دیوید فینچر برای Mank و آرون سورکین برای The Trial of Chicago 7  از دیگر نامزدهای این بخش هستند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست