اخباراخبار کانادا

پیش بینی وضعیت تغییرات آب و هوایی در سال دو هزار و نوزده

کانادا- کارشناسان سازمان ملل متحد اکتبر 2018 هشدار دادند که بشر برای کاهش میزان انتشار کربن و پیشگیری از تغییرات آب و هوایی فاجعه بار تنها 12 سال زمان دارد. متاسفانه نتیجه مطالعات اخیر نشان می دهد که میزان انتشار کربن نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش یافته است. به همین دلیل کره زمین با بحران جدی روبرو می باشد.

در سال 2018، بیشتر از هر زمان درباره اثرات سوء تغییرات اقلیمی صحبت شد. علم، آینده تیر و تار بشریت در صورت عدم اقدام سریع برای کاهش میزان آلاینده ها را تشریح کرده است. در اینجا چند پیش بینی در مورد وضعیت اقلیمی آورده می شود.

ال نینو، سال 2019 را به یکی از گرم ترین سال ها تبدیل خواهد کرد

ال نینو در کنار گرمایش زمین ناشی از فعالیت انسانی، سال 2019 را به یکی از گرم ترین سال های ثبت شده در تاریخ تبدیل خواهد کرد. ال نینو در اواخر 2015 و اوایل 2016 عامل افزایش دما در سراسر جهان و رسیدن آن به بالاترین حد در سال 2016 بود.

سیاست های اقلیمی

با اینکه سیاست های اقلیمی در کانادا با سایر کشورهای جهان تفاوت دارد، اما بسیاری از این سیاست ها در سال جدید به اجرا گذاشته خواهند شد. استان هایی که برنامه ای برای تعیین مالیات بر آلاینده ها ندارند، با مالیات کربن که از سوی دولت لیبرال کانادا برای مصرف سوخت تعیین شده، روبرو خواهند شد. جاستین ترودو معتقد است که دریافت مالیات از مصرف کنندگان سوخت های فسیلی، سبب کاهش مصرف و بالطبع کاهش آلاینده ها خواهد شد.

سال 2019، سالی پر رونق برای دست اندرکاران فن آوری پاک

بسیاری از کشورها، شهرها و شرکت ها خواهان استفاده از انرژی پاک می باشند. به همین دلیل سالی پر رونق و پر سود برای شرکت های دست اندرکار ساخت فن آوری پاک پیش بینی می شود. بد نیست بدانید که 158 شرکت از سراسر جهان، متعهد به استفاده  100 درصد از منابع انرژی تجدیدپذیر می باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان