اخباراخبار جهان

پیش بینی رکود اقتصادی بی سابقه از سوی اتحادیه اروپا به دلیل ویروس کرونا

 

اروپا- Global News: کمیسیون اروپا، چهارشنبه 5 ماه مه، رکود اقتصادی بی سابقه و تاریخی در این قاره به دلیل اثرات پاندمی را پیش بینی کرد. 

اقتصاد اتحادیه اروپا (با عضویت 27 کشور)، با رکود 7.5 درصدی روبرو خواهد شد تا در سال 2021 حدود 6 درصد رشد کند. 19 کشوری که از یورو به عنوان ارز رسمی استفاده می کنند، رکود 7.75 درصدی را تجربه خواهند کرد. 

پائلو چنتیلونی، کمیسیونر اقتصادی اتحادیه اروپا در گفتگو با خبرنگاران در بروکسل گفت: روشن است که اتحادیه اروپا با عمیق ترین رکود اقتصادی تاریخش روبرو شده است. فعالیت های اقتصادی در اتحادیه یکشبه به یک سوم کاهش یافت. 

بیش از 1.1 میلیون اروپایی به کروناویروس مبتلا شده و 137 هزار نفر جان خود را از دست داده اند. با توجه به اینکه سرعت شیوع در بسیاری از کشورهای اروپایی کند شده است، مردم به تدریج از قرنطینه خارج شده و کارشان را از سر می گیرند. اما مقررات ایمنی سختگیرانه برای جلوگیری از شیوع موج دوم بیماری تا چند ماه دیگر اعمال خواهد شد. 

 

 

پاندمی بر کلیه بخش های اقتصادی، از جمله تولید، سرمایه گذاری، تجارت و بازار مصرف اثر گذاشته است. نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا از 6.7 درصد در سال 2019 به 9 درصد در 2020 افزایش یافته ولی در سال 2021 به 8 درصد کاهش می یابد. 

اقتصادهای ایتالیا و اسپانیا که با بیشترین موارد ابتلا روبرو بودند و پس از آنها فرانسه بیشترین خسارت را متحمل خواهند شد. 

بهبود وضعیت اقتصادی اروپا به سرعت برچیده شدن محدودیت ها، راه افتادن کامل بیزنس ها و صنعت توریسم بستگی خواهد داشت. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!