مقالاتمقالات اقتصادی

پیش بینی اسکورسیزی و ایستوود: ورشکستگی سینماهای آمریکا به دلیل پاندمی

 

 

چندین کارگردان مشهور هالیوود و برندگان جوایز اسکار بهترین کارگردانی، از جمله جیمز کامرون، کلینت ایستوود و مارتین اسکورسیزی به صاحبان سینماهای آمریکا ملحق شده و برای بقاء این صنعت در دوران پساکرونا، خواهان حمایت مالی از این مراکز شدند. 

آنان با ارسال نامه ای برای رهبران احزاب در سنا و کنگره، به ضرر و زیان سنگین ناشی از پاندمی اشاره کرده و متذکر شدند که بدون کمک مالی دولت، امکان بقاء سالن های سینما وجود نخواهد داشت. 

این نامه از سوی بیش از 70 کارگردان و تهیه کننده و همچنین اعضای انجمن ملی سینماداران آمریکا و انجمن فیلم های متحرک امضاء شده بود. 

پاندمی سبب بسته شدن سالن های سینما از اواسط مارچ شد. سینماهای زنجیره ای بزرگ، از جمله AMC Entertainment و Cineworld Pic’s Regal Cinemas تحت شرایط و مقررات جدید در بسیاری از شهرهای آمریکا، به جز شهرهای بزرگ مانند لس آنجلس و نیویورک سیتی، بازگشایی شده و با کمتر از نصف ظرفیت معمول دایر می باشند. 

 

 

تلاش ها برای باز گرداندن آمریکایی ها به سینماها، ناامیدکننده بوده و استودیوهای هالیوودی را مجبور کرده است تاریخ اکران بسیاری از فیلم های پرهزینه از جمله Black Widow، Top Gun: Maverick و غیره را به سال آینده موکول کنند. 

در نامه مورد اشاره به ورشکستگی قریب الوقوع 69 درصد از سینماهای کوچک و متوسط در صورت عدم حمایت مالی از آنها اشاره شده است. 

برخی دیگر از امضاء کنندگان نامه عبارتند از: باربارا بروکولی و مایکل جی. ویلسون تهیه کنندگان فیلم جیمز باند؛ پتی جنکینز کارگردان فیلم Wonder Woman و همچنین مایکل بی کارگردان و تهیه کننده فیلم های حادثه ای. 

امضاء کنندگان نامه خواهان اختصاص بخشی از بسته حمایتی مالی کووید-19، مصوب کنگره آمریکا به صنعت سینما می باشند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست