علم و دانش

پیش بینی استیون هاوکینگ در مورد نابودی بشریت توسط ابرقهرمان ها

استیون هاوکینگ فیزیکدان نابغه و فقید، در آخرین کتاب خود به احتمال سوءاستفاده برخی افراد از روش های اصلاح ژنتیکی برای تبدیل شدن به ابرقهرمان و نابودی بشریت پرداخت.

در این کتاب که <پاسخ های مختصر به سوال های بزرگ> یا Brief Answers to the Big Questions نام دارد، به سوالاتی که ذهن علاقمندان به علم و دانش را درگیر خود کرده، پرداخته شده است. او در کتاب خود تاکید کرده که انسان در حال تکامل خودخواسته است که در آن امکان تغییر و اصلاح DNA وجود دارد. وی پیش بینی کرد که اگرچه از این روش برای جلوگیری از بیماری ژنتیکی و درمان آن استفاده می شود، اما در نهایت برخی از آن برای ارتقای هوش و قدرت تهاجمی بشر نیز استفاده خواهند کرد که عواقب فاجعه باری به دنبال خواهد داشت.

در کتاب مورد اشاره آمده است: <هنگامی که این ابرانسان ها ظاهر شوند، مشکلات قابل توجهی برای انسان های معمولی ایجاد می شود، زیرا قادر به رقابت با ابرانسان ها نخواهند بود. در نتیجه از بین می روند یا به حاشیه رانده می شوند. در مقابل، یک نژاد انسانی که قادر به طراحی خود می باشد خلق خواهد شد.> هاوکینگ در ادامه نوشت: <هوش مصنوعی بدترین یا بهترین اتفاقی خواهد بود که برای بشریت می افتد. هوش مصنوعی فوق العاده در دستیابی به اهداف اش موفق خواهد بود. اگر این اهداف با اهداف بشر همخوانی نداشته باشد، به دردسر خواهیم افتاد.>

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان