Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / مقالات / پیشنهاد پنج سفر خاطره انگیز زمینی برای نومهاجران مستقر در تورنتو

پیشنهاد پنج سفر خاطره انگیز زمینی برای نومهاجران مستقر در تورنتو

کانادا کشوری بسیار زیبا و با دیدنی های طبیعی، تاریخی و…، پرشمار است. به همین سبب با نزدیک شدن پایان سال تحصیلی، ستون ویژه این هفته نومهاجران را به آن دسته از هم میهنان تازه وارد و دیگر خانواده های ایرانی تبار اختصاص داده ایم، که در تورنتو مستقرند، هنوز فرصت سفرهای خیلی طولانی را ندارند، مایلند به دلایل گوناگون از جمله دیدنی های بین راه  سفر زمینی را تجربه کنند، و…

آنچه در پی می آید، پیشنهاد پنج سفر خاطره انگیز زمینی از مبدأ تورنتو برای آنها است.

تورنتو به آبشارهای نیاگارا

* فاصله: 130 کیلومتر

آبشارهای نیاگارا یکی از عجایب طبیعی جهان، و مهم ترین و پرجاذبه ترین دیدنی کانادا، محسوب می شوند. البته در چنین سفری، آبشارهای نیاگارا تنها دیدنی منطقه نیستند. بلکه جاذبه های فراوان دیگری از جمله کارخانه شراب سازی اینیسکیلین در شهر کوچک Niagara-on-the-Lake نیز وجود دارند، که دیدن آنها تجربه ای بسیار خوب می باشد.

* برخی از دیدنی های بین راه

در بین راه از جمله می توان از دیدن باغ های گیاهی نیاگارا/ Niagara Botanical Gardens لذت برد، که در کنار بزرگراه نیاگارا واقع شده اند. مساحت این باغ های زیبا و تماشایی که در فاصله 10 دقیقه ای (با اتومبیل) آبشارها قرار دارند، 40 هکتار است، که در عین حال منطقه حفاظت شده پروانه ها هم می باشد. بنابراین مشاهده بیش از 2 هزار پروانه رنگارنگ به لذت این دیدار می افزاید.

تورنتو به اتاوا

* فاصله: 450 کیلومتر

در پایتخت کانادا می توان از موزه ها گرفته، تا ساختمان های مهم دولتی، و طبیعت زیبا را، مشاهده کرد. کمااینکه محوطه بزرگ  Parliament Hill از جمله شامل بنای یادبود سرباز گمنام جنگ جهانی اول، مجلس ملی، محل تشکیل جلسات دولت مرکزی، کتابخانه مجلس و… است.

گالری ملی کانادا، گالری هنر آلفا، گالری هنر اتاوا، موزه تاریخ طبیعی کانادا، موزه جنگ سرد کانادا/ Diefenbunker، موزه هوا- فضای کانادا و…، از اماکنی می باشند، که دیدار از آنها قویا توصیه می شود.

گذرگاه آبی رودیو نیز در هر یک از چهار فصل، زیبایی ویژه خود را دارد.

 

تورنتو به ماسکوکا

* فاصله: 200 کیلومتر

زمانی که سخن از منطقه خانه های ییلاقی به میان می آید، منظور منطقه ای به نام ماسکوکا است. البته برای لذت بردن از زیبایی ها و استراحت در ماسکوکا لزومی ندارد، انسان حتما در این منطقه دارای خانه ییلاقی باشد. بلکه می تواند، یکی از این خانه ها را اجاره کند. یا در هتل جی دبلیو ماروت آن اقامت نماید، که چشم انداز زیبایی بر ساحل دریاچه روسو دارد. چادر زدن نیز، دیگر گزینه می باشد. فروشگاه های عرضه کننده کالاهای عجیب و غریب، موزه های دیدنی و رستوران های عالی، از ویژگی های جذاب این منطقه ییلاقی به شمار می روند.

* برخی از دیدنی های بین راه

برای رسیدن به موزه بالا/ Bala Museum کافی است، از بزرگراه 169 خارج شد. یعنی بنایی که لوسی ماد مونتگمری نویسنده سرشناس کانادایی در تابستان 1922 در آن اقامت کرد. اقامتی که ثمره اش نوشتن کتاب معروف او قلعه آبی بود. این تنها اثر وی است، که در جایی بیرون از جزیره شاهزاده ادوارد به رشته تحریر درآمده است.

تورنتو به استرتفورد

* فاصله: 151 کیلومتر

این عمده ترین مکان هنری کانادا میزبان جشنواره ای به نام خود این شهر است. جشنواره ای که همه ساله بین ماه های آوریل تا نوامبر برگزار می شود. اما بیشترین شهرت خود را مدیون به نمایش درآوردن آثار جاودانی شکسپیر است. در عین حال به سبب چشم اندازهای زیبای باغاتش و همچنین بناهای دیدنی دوره ویکتوریا که به خوبی حفظ و نگهداری شده اند، شهرت دارد. پنج قطعه از این باغ های بسیار دیدنی که نام باغات شکسپیر را بر خود دارند، شامل 60 گونه گیاه، بوته و گل هستند، که این سرشناس ترین نویسنده انگلیسی در آثار خود از آنها نام برده است. در این باغ ها 24 ساعته به روی گردشگران باز می باشد. تماشای شنای قوهای زیبا در رودخانه آوون و به ویژه آنچه رژه سالانه قوها نامیده می شود، از دیگر دیدنی های این شهر است.

* برخی از دیدنی های بین راه

بازار کشاورزان سنت جیکوب در نوع خود دومین بزرگترین در کل کشور می باشد، که در قریه منونایت محلی دلپذیر جهت توقف در راه و برپایی پیک نیک است.

تورنتو به مونترال

* فاصله: 766 کیلومتر

برای دیدن این شهر زیبا در واقع ساکنان تورنتو از استان خود انتاریو خارج، و وارد استان کبک می شوند. دیدار از مونترال یعنی شهری با داشتن بیش از 50 نقطه تاریخی (بیشترین میزان در کل شهرهای کشور) در واقع سبب می شود، گردشگر بتواند برداشتی نسبتا موثق در مورد تاریخ استان کبک به دست بیاورد. همچنین به تورنتویی ها پیشنهاد می شود در صورت سفر به مونترال و پس از دیدن جاذبه های گردشگری آن به راه خود ادامه دهند، و از شهر زیبای کبک نیز دیدن کنند. شهری که بخش قدیمی آن از سوی کمیته میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) به عنوان چنین میراثی به ثبت رسیده است. همچنین تنها شهر دارای برج و بارو در آمریکایی شمالی می باشد، که دیوارهای قدیمی آن همچنان دست نخورده باقی مانده اند.

* برخی از دیدنی های بین راه

قریه شاهپور ادوارد و پادگان هنری در سر راه رسیدن به مونترال، فروشگاه پنیرهای عالی و متنوع فقوماژ لامق، و آرامگاه آن دی بوپقه در سر راه رسیدن به کبک، تنها چند مورد از دیدنی های جالب و زیبای مربوطه به شمار می روند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *