صفحه اصلی / اخبار / پیشنهاد شهرداری تورنتو: میزبان Airbnb باید ساکن ملکی باشد که اجاره می دهد!

پیشنهاد شهرداری تورنتو: میزبان Airbnb باید ساکن ملکی باشد که اجاره می دهد!

banner-niazmandiha2

تورنتو- بر اساس پیشنهاد شهرداری، تورنتویی ها تنها در صورتی می توانند ملک خود را به صورت کوتاه مدت اجاره بدهند که خود در آن سکونت داشته باشند. اعضای شورای شهر، هفته آینده پیشنهاد مورد اشاره را به شور و بررسی می گذارند.

بر اساس گزارش منتشر شده در CBC، واحد صدور مجوز شهرداری اخیرا مجموعه ای از توصیه های جدید را ارائه کرد. این توصیه ها شامل موارد زیر می باشد:

  •  ممنوعیت اجاره دادن واحد یا واحدهایی که مالک در آن زندگی نمی کند.
  • اصلاح آیین نامه منطقه بندی یا zoning، و افزودن یک بخش جداگانه به نام <اجاره کوتاه مدت> به آن.
  •   صدور مجوز برای  Airbnb و سایر موسسات مشابه آن.
  • ایجاد بانک اطلاعاتی از افرادی که واحد اجاره ای کوتاه مدت را اداره می کنند.

منتقدان Airbnb، مانند ائتلاف  Fairbnb، سرمایه گذاران بخش مسکن را متهم می کنند که با خرید املاک متعدد آنها را مانند <هتل شبح> اداره کرده و سبب کاهش هرچه بیشتر تعداد واحدهای اجاره ای ارزان قیمت یا مقرون بصرفه در شهر می شوند.

از سوی دیگر Airbnb، که یکی از بزرگترین مهره های بخش اجاره کوتاه مدت می باشد، ضمن پشتیبانی از نظارت معقول بر فعالیت خود، تاکید می کند که خدمات اش به بیش از 9 هزار و 900 میزبان سود رسانده و همزمان برای تورنتو درآمد گردشگری صدها میلیون دلاری ایجاد می کند.

جان توری، شهردار تورنتو می گوید که مایل است عرضه کنندگان خدمات home-sharing آنلاین به فعالیت خود ادامه بدهند، زیرا زمانه عوض شده و نمی توان به گذشته بازگشت. وی در عین حال معتقد است که شهرداری باید با افرادی که واحدهای مسکونی متعدد را صرفا به قصد اجاره دادن کوتاه مدت  آنها می خرند، برخورد کند. توری این شیوه را برای محله های شهر بسیار مخرب می داند. وی در گفتگو با خبرنگاران گفت: این کار باعث می شود واحدهای مسکونی از دسترس متقاضیان اجاره بلند مدت و دائمی خارج شود. این برای ما مشکل ساز خواهد بود.

آلکس داگ، مدیر بخش سیاستگذاری عمومی Airbnb در کانادا با استقبال از تلاش شهرداری برای قانونگذاری و نظارت بر بخش home-sharing تاکید کرد که صنعت اجاره کوتاه مدت به مردم کمک کرده تا هزینه های مسکن خود در بازارهای بیش از حد داغ را پوشش بدهند. وی گفت: اکثریت قریب به اتفاق میزبانان Airbnb در تورنتو از این سرویس برای پرداخت صورتحساب ها و باقی ماندن در خانه شان استفاده می کنند. در سال 2016، هر میزبان به طور متوسط 50 شب در سال ملک اش را اجاره داده و کمتر از 5 هزار دلار درآمد کسب کرد.

سال گذشته بیش از 450 هزار بازدیدکننده از تورنتو در واحدهای Airbnb اقامت کرده و در طول مدت اقامت خود حدود 417 میلیون دلار در شهر خرج کردند.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *