اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

پیشتازی محافظه کاران از لیبرال ها در نظرسنجی های اخیر

اتاوا- به نقل از CBC: نتیجه نظرسنجی های اخیر حاکی از پیشتازی محافظه کاران به رهبری اندرو شیر از لیبرال ها به رهبری ترودو می باشد. در ابتدای سال 2019، لیبرال های ترودو شانس بسیار خوبی برای پیروزی در انتخابات اکتبر برای خود قائل بودند. حال که نمایندگان پارلمان اکثرا لیبرال خود را برای تعطیلات تابستانی آماده می کنند، در بازگشت به حوزه های انتخابیه با وضعیت متفاوتی روبرو می باشند. وضعیتی که به نظر به نفع اندرو شیر و محافظه کاران است.

بر اساس داده های استخراج شده توسط  Canada Poll Tracker، خبرگزاری CBC از 6 نظرسنجی اخیر در کشور، محافظه کاران هم اکنون با 36 درصد حمایت عمومی در صدر قرار دارند. در حالی که لیبرال ها از 29.8 درصد محبوبیت برخوردار می باشند.

نیودموکرات ها به رهبری جاگمیت سینگ نیز با 15.1 درصد و حزب سبز به رهبری الیزابت می با 10.7 درصد سوم و چهارم می باشند. 4.3 درصد از رای دهندگان کانادایی به حزب Bloc Quebecois و 2.5 درصد به حزب مردم کانادا به رهبری ماکسیم برنیه رای خواهند داد. 1.5 درصد از کانادایی ها نیز نامزدهای مستقل را ترجیح می دهند.

این اعداد و ارقام نشان می دهد که محافظه کاران 170 کرسی نمایندگی مجلس فدرال برای تشکیل دولت اکثریت را در اختیار خواهند داشت. چنانچه انتخابات همین امروز برگزار می شد، محافظه کاران 74 درصد شانس پیروزی داشتند.

همانطور که گفته شد، وضعیت در آغاز سال 2019 اینگونه نبود و لیبرال ها از برتری 3 درصدی در سطح کشور برخوردار بودند. رسوایی دخالت ترودو و دستیارانش در پرونده حقوقی SNC Lavalin عامل اصلی نزول جایگاه لیبرال ها نزد کانادایی ها بود.

نتایج نظرسنجی ها حاکی از پیشتازی محافظه کاران در اکثر مناطق کشور، به جز کبک و استان های آتلانتیک (نیوبرانزویک، نووااسکوشیا و جزیره پرینس ادوارد) می باشد.

اگرچه نتیجه نظرسنجی ها برای لیبرال ها ناامیدکننده بوده، ولی حزب سبز کانادا به رهبری الیزابت می در عوض به پیروزی های مهمی دست یافته است. نکته جالب به انتاریو مربوط است. نتیجه به دست آمده از نیمی از 6 نظرسنجی اخیر حاکی از پیشتازی محافظه کاران و نتیجه 2 نظرسنجی حاکی از پیشتازی لیبرال ها می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0