اخباراخبار کانادا

پیروزی محافظه کاران در صورت برگزاری انتخابات فدرال، همین امروز

 

اتاوا- به نقل از Huffingtonpost.ca: حزب محافظه کار کانادا در پی فاش شدن رسوایی SNC-Lavalin و دخالت  ترودو و دفتر نخست وزیر در پرونده قضایی بر علیه این شرکت کبکی، موقعیت خود را نزد رای دهندگان بهبود بخشیده است. بنابراین اگر انتخابات فدرال امروز برگزار می شد، محافظه کاران پیروز می شدند.

نتیجه نظرسنجی اخیر Angus Reid Institute نشان می دهد که محافظه کاران (تحت رهبری اندرو شیر)، هفت امتیاز از لیبرال ها (به رهبری ترودو) جلوتر بوده و 38 درصد آرای رای دهندگان را کسب کرده اند. در حالی که میزان محبوبیت لیبرال ها 31 درصد می باشد.  

66 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی آنلاین معتقدند مساله SNC-Lavalin نشان دهنده یک رسوایی بزرگ تر در دفتر نخست وزیر است. دو سوم از کانادایی ها معتقدند که SNC-Lavalin می بایست محاکمه شود. محکومیت در دادگاه این شرکت را به مدت 10 سال از انعقاد قراردادهای دولتی منع می کند.

ترودو به دلیل اعمال نفوذ و نقش احتمالی اش در پرونده قضایی SNC و در واقع با نقض استقلال قوه قضایی از دولت، با انتقادات گسترده روبرو شده است. این مساله باعث شده 60 درصد از کانادایی ها نظر مساعدی نسبت به نخست وزیر نداشته باشند. 50 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی نیز مدعی شدند که نظرشان درباره ترودو، منفی تر شده است.

 

Behnam Marfou

 

اینطور که از نتایج نظرسنجی استنباط می شود، هیچکدام از رهبران احزاب عمده یعنی محافظه کار، لیبرال و نیودموکرات از محبوبیت کامل نزد رای دهندگان برخوردار نیستند. 54 درصد از کانادایی ها اندرو شیر و 64 درصد نیز جاگمیت سینگ را نمی پسندند. نکته مهم اینکه نقطه نظر کانادایی ها در مورد اندرو شیر و جاگمیت سینگ طی ماه گذشته تغییر چندانی نکرده و عدم محبوبیت آنها به ترتیب حدود 55 درصد و 64 درصد باقی مانده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *