اخباراخبار کانادا

پیروزی محافظه کاران درصورت برگزاری انتخابات فدرال همین امروز

اتاوا- به نقل   از Toronto Sun و بر اساس نتایج به دست آمده از نظرسنجی اخیر، 43 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی مدعی شدند در صورتی که همین امروز انتخابات فدرال برگزار شود، به محافظه کاران و 34 درصد به لیبرال ها رای خواهند داد.

دکتر لورن بازینوف، دبیر Forum Research (برگزار کننده نظرسنجی) گفت:<محافظه کاران در موقعیت بهتری نسبت به لیبرال ها قرار دارند. لیبرال های جاستین ترودو برای پیروزی در انتخابات سال آینده، باید بتوانند برخی از رای دهندگان حامی احزاب نیودموکرات، بلاک کبکوا و حزب سبز را به سوی خود جذب کند.>

جالب اینکه حدود 54 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی از عملکرد ترودو، از جمله توییت هفته گذشته او خطاب به مجری یک برنامه تلویزیونی آمریکایی برای اعلام کمک 50 دلاری کانادا به سواد آموزی، ناراضی می باشند. منتقدین معتقدند که ترودو برای خودشیرینی و جلب توجه این توییت را پست کرده بود. اوایل سال جاری، ترودو و هیئت همراه، سفر 1.6 میلیون دلاری به هند انجام دادند و با صرف 17 هزار دلار، یک سرآشپز معروف هندی-کانادایی را با خود همراه کردند، تا شام میهمانی رسمی را آماده کند.

در بین رهبران احزاب فدرال کانادا، میزان نارضایتی رای دهندگان از جاگمینت سینگ (رهبر حزب نیودموکرات) 41 درصد و میزان نارضایتی از اندرو شیر (رهبر حزب محافظه کار) 35 درصد می باشد.

بیشتر حامیان حزب محافظه کار در نظرسنجی اخیر از مناطق غربی و بیشتر حامیان ترودو از مناطق شرقی کشور بودند. 60 درصد از حامیان محافظه کاران از آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا و نیمی از آنها مردان 44 تا 54 سال با درآمد 60 هزار تا 80 هزار دلار در سال بودند.

در استان های آتلانتیک کانادا (نیوبرانزویک، نووا اسکوشیا، جزیره شاهزاده ادوارد)، 50 درصد از لیبرال ها حمایت کردند. میانگین سنی آنها 35 سال و درآمد سالانه شان بین 100 هزار تا 200 هزار دلار اعلام شد.

نظرسنجی مورد اشاره طی روزهای 28 و 29 نوامبر، بصورت تلفنی با شرکت 1 هزار و 541 نفر از سراسر کشور انجام شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0