فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

پیرس مورگان شبکه CBS را مایه شرم طرفداران آزادی بیان دانست

 

 

پیرس مورگان، مجری سابق برنامه صبحگاهی Good Morning Britain که پس از زیر سوال بردن اظهارات مگان مارکل و نادرست خواندن بخشی از حرف های او وادار به استعفا شده بود، حالا از اخراج همکارش به دلیل پشتیبانی از او خبر می دهد. به گفته مورگان، شارون آزبورن، مجری تاک شوی معروف The Talk پس از حمایت از او از این برنامه کنار گذاشته شد. او افزود مجری همکار آزبورن در این برنامه، که سابقه اظهارات نژادپرستانه مستقیم را دارد، به آزبورن هشدار داده بود این حمایت او پشتیبانی از یک نژادپرست محسوب شده و عواقب سنگینی برای او خواهد داشت. 

این در حالی است که به گفته مورگان، او هیچ وقت به نژاد مگان مارکل اشاره ای نکرده مگر زمانی که از وصلت پرنس هری با یک دو رگه ابراز خوشحالی کرده بود. مورگان گفت: اینکه من به مگان انتقاد کرده ام که طی سه سال گذشته با مظلوم نمایی، از القاب سلطنتی اش در جهت منافع مالی بهره برده است چه ربطی به رنگ پوست او دارد؟ مورگان ادامه داد: اینکه من بگویم حرف های مگان را درباره اینکه پسرش آرچی به خاطر رنگ پوست او از لقب پرنس محروم شده دروغ می دانم مصداق نژادپرستی است؟ آیا من به پرنس هری که سفیدپوست است بارها انتقاد نکرده ام؟

مورگان در ادامه گفت: اپرا وینفری حتی یک بار اظهارات این زوج را به چالش نکشید تا به بیننده ساده لوح آمریکایی القا کند تک تک کلماتی که آنها می گویند عین حقیقت است. 

مورگان افزود: اگر ما به کسی انتقادی داشته باشیم و از قضا آن شخص یک رنگین پوست باشد، این نشانه نژادپرستی است؟ من فکر می کنم اگر به خاطر رنگ پوست آدم ها، آنها را به چالش نکشیم نژادپرستانه رفتار کرده ایم. مجری باسابقه بریتانیایی در پایان، شبکه CBS را یک سیستم خبرپراکنی بزدل و ترسو خواند که مایه شرم طرفداران آزادی بیان است: شبکه ای که ضمن چشم پوشی از اظهارات نژادپرستانه صریح، یکی از بهترین، جذاب ترین و مجرب ترین مجریان خود را صرفا به جرم حمایت از همکارش اخراج می کند، اما وقتی پای منافعش در میان باشد، به فیلمساز رسوا شده ای مانند وودی آلن تریبون می دهد تا اتهامات سوء رفتاری جنسی اش را تکذیب کند.

 

 

او این شبکه را متخصص معرفی آدم هایی دانست که بدون اینکه با واقعیت کاری داشته باشند، حقیقت را هر طور دوست داشته باشند سر هم می کنند. مورگان در پایان نوشت: هر خبرنگار و مفسری باید مانند من نسبت به این مساله حساس باشد چرا که ممکن است فردا نوبت خودش باشد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست