صفحه اصلی / اخبار / پیرترین مرد کانادا: راز طول عمر، داشتن همسر خوب است!

پیرترین مرد کانادا: راز طول عمر، داشتن همسر خوب است!

ساسکاچوان- ازموند آلکوک، راز طول عمر 108 ساله اش را یافتن همسر مناسب می داند. آلکوک که اهل Kerrobert ساسکاچوان می باشد، جمعه گذشته 108 ساله شد. به گفته مقامات بهداشتی و درمانی ساسکاچون، او پیرترین مرد کانادا می باشد. آلکوک که در خانه سالمندان زندگی می کند می گوید: من چند سال اول جوانی ام رفتار خوبی نداشتم. اما بعد یک همسر واقعا خوب را یافتم.

همسر آلکوک، هلن، 7 سال قبل پس از 72 سال زندگی مشترک با ازموند، درگذشت. مرد بیوه پس از مرگ همسرش چند سال به تنهایی در خانه شان زندگی کرد، اما در نهایت تصمیم گرفت به خانه سالمندان برود. جمعه گذشته، کارکنان خانه سالمندان برای پیرمرد 108 ساله جشن تولد گرفتند که اتفاقا شهردار نیز در آن شرکت کرد. شهردار وین ماک، 26 ژانویه را به احترام ازموند که خود را یکی از سرسخت ترین طرفداران تیم بیسبال Blue jays  می خواند، روز Esmond Alcock Day نامگذاری کرد.

با اینکه پسر او، دیل آلکوک 78 ساله نتوانست از Port Coquitlam بریتیش کلمبیا خود را به جشن تولد برساند، ولی پدر و پسر به وسیله Facetime با همدیگر صحبت کردند. دیل در گفتگو باخبرنگاران گفت: هر روز با همدیگر Facetime می کنیم. او واقعا خوشحال و راضی است. آنها رفتاری عالی با پدرم دارند.  

کارکنان خانه سالمندان غذای مورد علاقه ازموند را سرو کردند: استیک، هویج و میوه!

به گفته دیل، آلکوک 100 سال از عمرش را در شهر kerrobert  (واقع در 200 کیلومتری جنوب غرب ساسکاتون) سپری کرده و قبل از بازنشسته شدن در سال 1975، به کشاورزی مشغول بود.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *