صفحه اصلی / مقالات / پژوهش جدید: الکل و قهوه به شما عمر طولانی می دهد

پژوهش جدید: الکل و قهوه به شما عمر طولانی می دهد

یک پژوهش جدید از دانشگاه کالیفرنیا در Irvine نشان می‌دهد که مصرف میزان متعادلی از الکل و قهوه، به شکلی با افزایش طول عمر مرتبط است. این پژوهش که 90+ Study نام گرفته، در سال 2003 آغاز و روی هزار و 700 نفر از سالمندترین گروه سنی انجام گرفت. هدف پژوهش این بود که کلید افزایش عمر و عمرهای طولانی بالای 90 سال را کشف نماید.  

یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهند که آن هایی که در کنار باقی فاکتورها، میزان متعادلی از الکل و قهوه را هم مصرف کردند، نسبت به آنانی که از این دو مورد پرهیز کرده بودند، بیشتر عمر کردند. دیگر یافته‌ این پژوهش این است که افرادی که در سن 70 سالگی و بالاتر اضافه ‌وزن داشتند، از آنها که وزن شان نرمال بود یا کمبود وزن داشتند، عمر بیشتری کردند.

>>کلودیا کاواس<< یکی از پژوهشگران اصلی این طرح، چندی پیش در کنفرانس جامعه‌ پیشرفت‌های علمی آمریکا در شهر آوستین جزئیات آن را شرح داد. او گفت: >>من واقعا توضیحی برای این یافته‌ها ندارم، اما باور قاطعی دارم که نوشیدن معتدلانه، عمر را افزایش می‌دهد<<.

این یافته‌ها نشان دادند که از شرکت‌کنندگان، در افرادی که هر روز دو لیوان آبجو و یا شراب نوشیدند، شانس مرگ و میر پیش از موعد نسبت به بقیه 18 درصد کاهش داشت. بر همین اساس، همچنین افرادی که هر روز دو فنجان قهوه نوشیده بودند، شانس مرگ پیش از موعد خود را تا 10 درصد کاهش دادند.

اما پیش از آن که بروید و گیلاس‌های خود را پر کنید، این را هم بدانید: همین پژوهش همچنین نشان داده که ورزش و نرمش مستمر و همین‌طور مشغول بودن به یک کار روزانه، هر دو موارد کلیدی در افزایش عمر این افراد بودند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *