اخباراخبار کانادا

پولشویی یک میلیارد دلاری قاچاقچیان فنتانیل از طریق بازار مسکن ونکوور

ونکوور- خانه قصرمانند 17 میلیون دلاری متعلق به یکی از واردکنندگان فنتانیل در محله اعیان نشین Shaughnessy ونکوور واقع شده است. یک بلوک آن طرف تر، خانه 22 میلیون دلاری قرار دارد که پلیس آن را متعلق به یک قمارباز و ساختمان ساز عمده مرتبط با پلیس چین می داند. هر دوی این خانه ها در سال 2016 در وب سایت خرید و فروش مسکن به قیمت 1 میلیارد دلار لیست شدند.

در نتیجه تحقیقات پلیس مشخص شده است که از بیش از 1 هزار و 200 ملک گرانقیمت خریداری شده در Lower mainland بریتیش کلمبیا در سال 2016، بیش از 10 درصد به خریداران دارای سوء سابقه کیفری تعلق داشتند. 95 درصد از این معاملات نیز به نوعی با شبکه خلاف سازمان یافته چین مرتبط بود.

تحقیقاتی که گزارش آن در اختیار Global News قرار گرفته، حاکی از پولشویی درآمد میلیارد دلاری قاچاقچیان مواد مخدر و فنتانیل از طریق بازار مسکن ونکوور می باشد. با اینکه تحقیقات اخیر بر روی نقل و انتقالات سال 2016 متمرکز شده است، اما شبکه قاچاق در سال 2012 نیز حدود 5 میلیارد دلار پول را از طریق بازار مسکن ونکوور پولشویی کرد. در کانون این شبکه پولشویی، باند قدرتمند و مخوف Big Circle Boys قرار دارد. اعضای این باند در زمینه واردات و تولید مواد مخدر، پولشویی از طریق کازینو و بازار مسکن، فحشا و ارتکاب جرائم مالی دیگر فعالیت می کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان