اخباراخبار کانادا

پنج شاخصی که طی هفته پیش رو در دنیای اقتصاد کانادا اعلام خواهد شد

نرخ شاخص خانه سازی در ماه سپتامبر: به نوشته وبسایت MSN، اداره املاک و مستغلات کانادا قرار است روز دوشنبه رقم شاخص خانه سازی در ماه سپتامبر را اعلام کند. در این ماه 48949 مورد معامله مسکن انجام شد که نسبت به ماه آگوست 0.9 درصد افزایش داشت.

چشم انداز کسب و کار: قرار است بانک کانادا شماره پاییز چشم انداز کسب و کار، و همچنین آخرین نتایج نظرسنجی انتظارات مصرف کنندگان کانادایی را منتشر کند. نظرسنجی تابستانه بانک نشان داده بود انگیزه استخدام نیرو در کسب و کارها از همیشه بیشتر است و اطمینان جویندگان کار به پیدا کردن کار مورد نظر خود به حالت پیش از پاندمی برگشته است.

درآمدهای ریلی: شرکت ملی راه آهن کانادا روز سه شنبه نتایج سه ماهه سوم سال خود را منتشر خواهد کرد. این شرکت در حال حاضر در تلاش است علیرغم فشار یکی از سهامداران اصلی مبنی بر تغییر هیئت مدیره به علت از دست دادن مزایده حط آهن کنزاس، ژان ژاک روئست را در مقام مدیر اجرایی راه آهن ملی کانادا حفظ کند.

نرخ تورم سپتامبر: اداره آمار کانادا شاخص قیمت مصرف کننده در ماه سپتامبر را روز چهارشنبه منتشر خواهد کرد. این شاخص در ماه آگوست نشان داد قیمت لوازم خانه، گازوئیل، مواد غذایی و ماشین جهش بیشتری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته داشته و این شاخص را به بالاترین میزان طی دو دهه اخیر رسانده است.

خرده فروشی در ماه آگوست: اداره آمار همچنین قرار است نرخ فروش خرده فروشان در ماه آگوست را روز جمعه منتشر کند. گزارش این اداره درباره ماه جولای نشان داد این شاخص با 0.6 درصد کاهش به حدود 56 میلیارد دلار رسیده است. این کاهش تا حدود زیادی ناشی از بازگشت مردم به رستوران ها به جای خرید مواد اولیه از فروشگاه های خوار و بار است


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست