اخباراخبار کانادا

پنج خبر مهم روز با ایران جوان – چهارشنبه ۱۳ مارچ ۲۰۱۹

کانادا پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 را ممنوع می کند

مارک گارنو طی کنفرانس خبری 13 مارچ اعلام کرد که دولت فدرال پرواز همه هواپیماهای MAX8 و MAX9 را متوقف می کند.
پس از آنکه بریتانیا، پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس 8، را در آسمانش ممنوع اعلام کرد، شرکت Air Canada نیز، چند پرواز برنامه‌ریزی شده با این مدل هواپیما را – با مقصد و یا از مبدا بریتانیا – لغو کرد. این مدل هواپیما، همان مدلی است که آخر هفته‌ی گذشته، در اتیوپی سقوط کرد و به کشته شدن 157 نفر مسافر و خدمه‌ی پرواز، انجامید.
روز گذشته، فرانسه، آلمان، ایرلند و مجموعا 40 کشور دیگر نیز، در پیروی از بریتانیا آسمان خود را بر این نوع ویژه از هواپیما بستند. عصر دیروز، سازمان امنیت پرواز اتحادیه‌ی اروپا (EUAS)، همه‌ی هواپیماهای بوئینگ 8-737 و 9-737 و همچنین مکس8 را در آسمان کشورهای عضو، ممنوع اعلام نمود.
اما اگر شما نمی‌خواهید در پروازهایی که در پیش دارید، بر بوئینگ 737 سوار شوید، می‌توانید با این روش، از پرواز با این هواپیما خودداری کنید:
نخست، پیش از رزو بلیط، نوع هواپیما را در صفحه‌ی رزو چک کنید. نوع هواپیما ممکن است ساعاتی پیش از پرواز به دلایل فنی تغییر کند، بنابراین، ساعاتی پیش از پرواز، به خط هوایی خود تماس گرفته این موضوع را جویا شوید و یا پس از ورود به فرودگاه، از کارمندان خط هوایی این سئوال را بپرسید.
اما اگر سرانجام به بن‌بست رسیدید و موفق به تغییر هواپیما نشدید، می‌توانید پرواز خود را لغو کنید. بیمه‌ی هوایی شما، هزینه‌ی تغییر پرواز و لغو آن را پوشش می‌دهد.

زوج کانادایی به خاطر دزدی هویت، 100 هزار دلار بدهکار شدند

یک زوج اهل بریتیش کلمبیا، می گویند به کابوس دزدی هویت دچار شده‌اند. آقای جوی آبرا و همسرش می‌گویند Scotiabank مدتی است برای آنها اخطار می‌فرستد که یک وام 99 هزار و 378 دلاری را، که در سال 2016 برای خرید یک خودروی Range Rover دریافت شده، تسویه کنند. اما مشخص شده که همسر جوی، قربانی سرقت هویت شده است.
به این زوج گفته شد که شخصی به یک بنگاه اتومبیل در غرب کانادا مراجعه کرده تا یک وام خودرو بگیرد. بانک CIBC چند روز بعد، به همسر جوی خبر داد که یک گواهینامه‌ی جعلی برای ثبت خودرو به نام او، استفاده شده است. این زوج بلافاصله با Scotiabank تماس گرفته، و اسناد قانونی و گزارش پلیس از این دزدی را، ارائه کردند.
دو ماه بعد، بانک با آنها تماس گرفت و درخواست پرداخت اقساط را کرد. بانک می‌گوید اسناد مربوطه را دریافت نکرده و تحقیقاتش به نتیجه‌ای نرسیده است. حالا بانک گفته تا 10 روز دیگر، نتیجه را اعلام خواهد کرد، اما آقای ابرا، از این قول مطمئن نیست.

تعیین گستره‌ی پولشویی در کانادا، ناممکن است

بر اساس یک گزارش محرمانه از سازمان تراکنش‌های مالی و تحلیل گزارش‌های مالی کانادا (FinTRAC) – که بر پولشویی در کانادا نظارت دارد – تعیین گستره‌ی پول‌هایی که در کانادا توسط تبهکاران، کارتل‌های مواد مخدر و شبکه‌های حرفه‌ای و بین‌المللی قمار، دست به دست می‌شود، ناممکن است. این گزارش که برای تعیین محدوده‌ی این مسئله تنظیم شده، از ارائه یک راه حل یکپارچه عاجز مانده و این گستره را میان 5 میلیارد تا 40 میلیارد، تخمین زده است.
به گفته‌ی کارشناسان، این مسئله بسیار مشکل‌ساز است، چرا که اگر تخمین گستره‌ی این جرم ممکن نباشد، نمی‌توان گفت اقدامات مسئولان برای توقف آن، چقدر کارساز بوده است. سخنگوی FinTrac در این باره گفته پنهانی انجام شدن پولشویی، تخمین گستره‌ی آن را، تا حدناممکن، دشوار می‌کند.
سال گذشته، تحقیقات روزنامه‌نگاران افشا کرد که 17 مرکز ارائه‌ی وام زیرزمینی، 47 میلیون دلار سهم در املاک ونکوور دارند و کمیسیونر RCMP نیزگفت که خوشبینانه‌ترین پیشبینی‌ها، پولشویی در کازینوهای بریتیش کلمبیا را تا 100 میلیون دلار در سال تخمین می‌زنند.

کانادا، بر خلاف امریکا، جرایم ماریجوانا را حذف نمی‌کند

چند ماه پس از آنکه کالیفرنیا، حذف کردن خودکار محکومیت‌های مربوط به ماریجوانا از سابقه‌ی شهروندان را امکانپدیز کرد، مقامات قضایی سن فرانسیسکو متوجه نارسایی این ساختار شدند. جرج گسکان، دادستان کل این شهر، می گوید به خاطر وقت و هزینه‌ی این کار، در نیمه‌ی اول 2018 ، از 9 هزار و 400 نفر واجد شرایط، تنها 23 نفر برای این کار مراجعه کردند.
در ماه جون، دفتر دادستانی این شهر با همکاری بنیاد Code For America برنامه‌ای را آغاز کرد که بر اساس آن، جرایم ماریجوانا، به صورت خودکار از پرونده‌ی افراد حذف می‌گردد. سن فرانسیسکو تا به حال پرونده‌ی هشت هزار و 132 نفر را به این وسیله، پاکسازی کرده است.
اما کانادا، داستان دیگری دارد: لایحه‌ی C-93 که ماه گذشته تصویب شد، 631 دلار هزینه‌ی اقدام برای بخشش جرایم ماریجوانا و زمان انتظار آن را برداشت، اما حذف خودکار این جرایم همچنان ممکن نیست. کارشناسان می‌گویند در شگفتند که چرا ماه‌ها پس از قانونی‌شدن این ماده‌ی مخدر در کانادا، این مسئله در اولویت قانونگذاری قرار نگرفته است.

افزایش عبور غیرقانونی، از مرزهای جنوبی کانادا

آمارهای جدید سازمان حفاظت از گمرک و مرزهای امریکا، نشان می‌دهد که شمار افرادی که در هنگام عبور از مرز این کشور به کانادا (و برعکس) دستگیر شده‌اند، همچنان در حال افزایش است. بر اساس این آمارها، در سال گذشته، چهار هزار و 316 نفر در هنگام عبور از این مرز دستگیر شده‌اند که در مقایسه با سه هزار و 27 نفر در 2017 و دو هزار 283 نفر در 2016، یک روند جهشی را در این مورد، نشان می‌دهد.
از میزان ثبت شده برای سال 2018، شمار 936 نفر یا حدود 22 درصد، آنهایی بوده‌اند که از کانادا به امریکا آمده‌اند. بقیه این افراد در داخل خاک امریکا دستگیر شده‌اند و مقامات نمی‌دانند چطور وارد امریکا شده‌اند.
بیش از نیمی از آمارهای ارائه شده، از سوی گشت‌های مرزی شمال ایالت نیویورک، ورمونت، و نیوهمپشایر و عبورهای غیرقانونی از کانادا به این مناطق، گزارش شده است. عبور از سایر مناطق مرزی، با شمار بسیار پایین‌تری صورت گرفته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0