اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

پنج خبر مهم روز با ایران جوان – چهارشنبه ۲۰ مارچ ۲۰۱۹

پیش بینی سقوط ارزش دلار کانادا به 62 سنت آمریکا

کارشناسان به دلیل رشد کمتر از انتظار اقتصاد کشور، کاهش ارزش دلار کانادا به 62 سنت آمریکا طی سال جاری را پیش بینی کرده اند. تحلیلگران اقتصادی TD Securities اخیرا کاهش ارزش دلار کانادا به 74 سنت آمریکا را پیش بینی کرده بودند. اما همکاران آنها در Fidelity Investments، سقوط ارزش دلار کانادا به 62 سنت آمریکا را پیش بینی می کنند. این نرخ، با پایین ترین نرخ در سال 2002 برابر است. دیوید وولف تحلیلگر ارشد Fidelity ضمن ارائه برآوردهای سازمان تاکید کرد که ارزش دلار کانادا از سال 2011 به این سو 30 درصد کاهش یافته است.

مشارکت 10 درصدی CMHC در قیمت خرید خانه توسط خریداران بار اول

دولت فدرال در لایحه بودجه سال 2019 خود تدابیری را برای کمک به خریداران بار اول در نظر گرفته است. از جمله تقبل 10 درصد از قیمت خرید توسط سازمان مسکن و وام مسکن کانادا (CMHC) برای پایین آوردن اقساط وام. این برنامه با بودجه 1.25 میلیارد دلاری طی 3 سال آینده به اجرا گذاشته می شود. برای واجد شرایط تشخیص داده شدن، مجموع درآمد خانواده متقاضی بایستی کمتر از 120 هزار دلار در سال بوده و قادر به تامین 5 درصد پیش پرداخت باشد، که حداقل مبلغ مورد نیاز برای وام بیمه شده نزد CMHC می باشد. به این ترتیب سازمان در ازای 10 درصد سهم در مالکیت خانه، 10 درصد ارزش خانه نوساز و یا 5 درصد ارزش خانه بازفروشی را تقبل می نماید. خریدار، سال ها بعد و در هنگام فروش ملک بایستی این مبلغ را به CMHC باز گرداند. جزئیات بیشتر درباره این برنامه قبل از پاییز 2019 مشخص نخواهند شد.

به زودی؛ جمع آوری و ثبت اطلاعات مسافران خروجی از کشور توسط دولت کانادا

دولت فدرال به زودی جمع آوری اطلاعات افرادی که از مرز زمینی و هوایی از کشور خارج می شوند را آغاز می کند. هدف، شناسایی و ردیابی تروریست های احتمالی و همچنین افرادی است که علیرغم غیبت فیزیکی از کانادا به دروغ خود را ساکن کشور معرفی می کنند تا واجد شرایط کسب تابعیت و دریافت مزایای دولتی از جمله بیمه بیکاری و old age security، تلقی شوند. تدابیر جدید که از اواخر سال جاری به اجرا گذاشته خواهد شد با هدف تقویت امنیت مرزها، ملزم نمودن افراد مقیم به رعایت شرایط اقامت و همچنین برخورد با دارندگان ویزا که در موعد مقرر کشور را ترک نکنند، در نظر گرفته شده است.

احتمال عفو 10 هزار فرد دارای سوء سابقه کیفری در ارتباط با ماری جوانا

به پیش بینی دولت فدرال، حدود 10 هزار کانادایی در صورت تصویب لایحه عفو برای بخشودگی محکومیت کیفری جرائم مرتبط با ماری جوانا، تقاضا خواهند داد. اسکات باردسلی، سخنگوی وزارت امنیت عمومی اعلام کرد که طی سال های ممنوعیت مصرف و عرضه ماری جوانا، 250 هزار کانادایی به دلیل همراه داشتن کمتر از 30 گرم ماری جوانا با محکومیت کیفری روبرو شدند. اما احتمالا تنها 4 درصد از آنها برای بخشودگی تقاضا خواهند داد. بسیاری از این افراد به دلایل مختلف از جمله فوت و داشتن سوء سابقه کیفری به دلیل ارتکاب جرائم دیگر، اقدام نخواهند کرد. همانطور که می دانید قبل از قانونی شدن مصرف و عرضه ماری جوانا در کانادا، همراه داشتن کمتر از 30 گرم ماری جوانا جرم تلقی شده و 1 هزار دلار جریمه و 6 ماه حبس داشت.

شصت و چهار درصد دانشجویان انتاریویی قربانی خشونت جنسی

حداقل نیمی از دانشجویان دانشگاه ها و کالج های انتاریو که در نظرسنجی استانی در مورد خشونت جنسی در دانشگاه ها شرکت کرده اند، ادعا کردند که خشونت و آزار جنسی را تجربه کرده اند.مری لی فولرتون، وزیر آموزش، کالج ها و دانشگاه های کانادا اعلام کرد نتیجه نظرسنجی سال گذشته نشان می دهد که حدود 64 درصد از 116 هزار دانشجوی دانشگاه و همچنین 49.6 درصد از 42 هزار دانشجوی کالج که در نظرسنجی شرکت کردند، نوعی آزار و دست درازی جنسی را تجربه کرده اند. خانم فولرتون، نتیجه نظرسنجی را نگران کننده توصیف کرد و گفت که دولت انتاریو مایل است دانشجویان و خانواده هایشان از وجود منابع و حمایت های لازم اطمینان حاصل نمایند. دولت انتاریو، بودجه برنامه های حمایتی از قربانیان خشونت جنسی در کمپس دانشگاه ها و کالج ها را از 3 میلیون دلار به 6 میلیون دلار افزایش داده است. این بودجه برای آموزش، نصب دوربین های امنیتی، تقویت روشنایی و معرفی اپلیکیشن های ایمنی آنلاین صرف خواهد شد. دانشگاه ها و کالج ها نیز موظف به بازبینی سیاست های داخلی برای مقابله با خشونت جنسی تا قبل از سپتامبر، شده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0