اخباراخبار کانادا

پنج خبر مهم روز با ایران جوان – پنج شنبه ۱۴ مارچ ۲۰۱۹

احتمال جاری شدن سیل در تورنتو با گرم شدن هوا

با گرم شدن هوا و رسیدن آن به 10 درجه سانتیگراد در ساعات اولیه بعد از ظهر امروز (14 مارچ)، مسوولین در مورد احتمال جاری شدن سیل در تورنتو هشدار دادند. آنان همچنین رعایت جوانب احتیاط در هنگام تردد در حاشیه رودخانه ها را به دلیل لغزنده بودن زمین توصیه کردند.
Environment Canada برای امروز بارش 10 تا 20 میلیمتر باران را پیش بینی کرده است. بارندگی از ساعت 1 بعد از ظهر آغاز شده و تا صبح جمعه ادامه خواهد داشت.

راهنمای تغذیه ای جدید بیش از حد گران برای اقشار کم درآمد

راهنمای تغذیه ای جدید که مصرف هرچه بیشتر میوه و سبزیجات به جای گوشت و لبنیات را توصیه می کند، برای بسیاری از اقشار کم درآمد جامعه مقرون بصرفه نیست. پژوهشگران می گویند 52 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی به دلیل بالا بودن قیمت میوه و سبزیجات قادر به رعایت توصیه های ارائه شده در راهنمای تغذیه ای نیستند.
در گزارش ارائه شده، در مورد اثرات تغییر رژیم غذایی کانادایی ها بر افزایش قیمت میوه و سبزیجات هشدار داده شده است. زیرا قیمت این دو محصول سریعتر از قیمت گوشت افزایش می یابد. چنانچه روند حذف محصولات گوشتی از رژیم غذایی و جایگزین کردن آنها با پروتئین های گیاهی ادامه داشته باشد، تقاضا برای میوه و سبزیجات بیشتر شده و بالطبع قیمت این محصولات نیز افزایش می یابد. این مساله می تواند معضل عدم امنیت غذایی را در کانادا تشدید نماید.

سرگردانی هزاران مسافر کانادایی در پی ممنوع شدن بوئینگ 737

در پی ممنوع شدن پرواز هواپیماهای Boeing 737 MAX 8 ، هزاران مسافر کانادایی با مشکل جدی روبرو شده اند، زیرا با لغو شدن پروازها مجبورند منتظر جایگزین شدن آنها توسط شرکت های هواپیمایی از جمله Air Canada، WestJet و Sunwing بمانند.
با توجه به خاتمه تعطیلات مارچ و باز شدن مدارس، بسیاری از خانواده هایی که به سفر رفته بودند برای بازگشت به کشور با مشکل روبرو شده اند.
Air Canada بطور معمول با 24 فروند هواپیمای 737 خود، 75 پرواز در روز را انجام داده و بین 9 هزار تا 12 هزار مسافر را جابجا می کرد، بنابراین مشخص است که جایگزین کردن این 75 پرواز دردسر بزرگی برای شرکت ایجاد کرده است.

لیبرال ها به دنبال سرپوش گذاشتن بر رسوایی SNC Lavalin

در جلسه چهارشنبه 13 مارچ کمیسیون قضایی مجلس فدرال که به پرونده رسوایی SNC Lavalin و اتهام دخالت ترودو در پرونده قضایی رسیدگی می کند، اعضای لیبرال کمیته مانع حضور مجدد خانم جودی ویلسون-ریبالد در برابر کمیته شدند.
سه عضو محافظه کار کمیته قضایی و یک عضو نیودموکرات، خواهان دعوت مجدد از وزیر دادگستری سابق برای پاسخ گویی به سوالات شدند، اما اعضای لیبرال که اکثریت را به عهده داشتند احضار شاهدان را تا 19 مارچ یعنی روز ارائه لایحه بودجه جدید به مجلس به تعویق انداختند.
پیر پولیوار، عضو محافظه کار کمیته قضایی با شرم آور خواندن اقدام اعضای لیبرال کمیته، مدعی شد در جلسه قبلی به خانم ویلسون-ریبالد اجازه پاسخگویی کامل و آزادانه به سوالات داده نشد و ضروری است که برای روشن شدن واقعیت و پاسخگویی به اظهارات جری باتز (رئیس دفتر نخست وزیر و مشاور ارشد ترودو) در کمیته حاضر شود.

مزایای جدید برای مالیات دهندگان کانادایی در لایحه بودجه جدید

دولت فدرال 19 مارچ لایحه بودجه را به مجلس تقدیم می کند. اما کانادایی ها در این لایحه انتظار چه چیزی را می توانند داشته باشند؟ در اینجا بطور خلاصه به چند مورد اشاره می شود.
دولت راه حل هایی را برای بحران گرانی مسکن ارائه خواهد کرد. تست فشار که از سوی دولت فدرال برای سرد کردن بازار مسکن اعمال شد در کنار افزایش نرخ بهره و سخت تر شدن شرایط دریافت وام، باعث افت خرید و فروش مسکن شده و به بخش املاک و مستغلات صدمه زده است. بنابراین می توانیم انتظار معرفی شدن برنامه ها و تدابیر جدید در زمینه مسکن را داشته باشیم.
مورد بعدی ارائه معافیت های مالیاتی بیشتر به سالمندان می باشد.
مورد سوم، بیمه همگانی دارویی یا Pharmacare است. به گفته وزیر دارایی دولت فدرال، در لایحه بودجه تدابیری برای کاهش هزینه داروهای نسخه ای در نظر گرفته شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0