اخباراخبار جهان
موضوعات داغ

پنج خبر مهم روز با ایران جوان – شنبه ۲۳ مارچ ۲۰۱۹

فراخوان نوشیدنی انرژی زای Monster از بازار -آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا نوشیدنی انرژی زای Caffe Monster Salted Caramel را به دلیل احتمال وجود ذرات ریز شیشه در آن فراخوان کرد. محصول فراخوان شده در بطری های شیشه ای 405 میلی لیتری با تاریخ انقضای 21 و 22 ژانویه 2020 می باشند و در سراسر کشور عرضه می شوند. خوشبختانه تا به این لحظه هیچ گزارشی در مورد مجروحیت ناشی از مصرف این نوشیدنی دریافت نشده است. اما از خریداران درخواست شده که از مصرف خودداری کرده و آن را به فروشگاه بازگردانند.

جودی ویلسون-ریبالد آماده ارائه مدارک بیشتری در مورد رسوایی SNC Lavalin -وزیر دادگستری و دادستان کل سابق کانادا می گوید که قصد دارد مدارک بیشتری برای اثبات دخالت سیاسی ترودو و دولت اش در پرونده قضایی بر علیه SNC Lavalin به کمیته قضایی مجلس ارائه نماید. این تصمیم درحالی اعلام شد که اعضای لیبرال کمیته که اکثریت را در اختیار دارند با حضور مجدد او در برابر آن مخالفت کرده بودند. اعضای محافظه کار و نیودموکرات کمیته این اقدام لیبرال ها را توطئه برای مسکوت گذاشتن رسوایی اعلام کردند. خانم ریبالد با ارسال نامه برای دبیر کمیته آنتونی هاوسفادر (از حزب لیبرال) اعلام کرد که مدارک مستند برای اثبات تلاش جاستین ترودو و دستیاران ارشدش برای ممانعت از محاکمه شدن مدیران SNC Lavalin به اتهام پرداخت رشوه به مقامات لیبیایی را در اختیار دارد. وی اعلام کرد که قصد دارد مدارک خود را ارائه کند. نمایندگان احزاب مخالف ترودو را متهم می کنند که قصد سرپوش گذاشتن بر نقش خود در ماجرا را دارد. ترودو می گوید که کمیته اخلاقیات مجلس به مساله رسیدگی خواهد کرد، اما مشکل اینجاست که اکثریت اعضای این کمیته را نیز لیبرال ها در اختیار دارند و مانع شهادت مجدد ریبالد خواهند شد. گزینه دیگری که ریبالد در اختیار دارد صحبت آزادانه در صحن مجلس می باشد. زیرا او در هنگام حضور در مجلس از مصونیت برخوردار است. اما زمانی که می تواند در اختیار او قرار داده شود به 20 دقیقه محدود می شود که برای ارائه جزئیات کافی نیست.
هشت سال حبس برای راننده کامیون عامل تصادف مرگبار اتوبوس هاکی بازان جوان -راننده کامیونی که 6 آوریل 2018 به دلیل عدم توقف در تقاطع و برخورد با اتوبوس حامل تیم هاکی Humboldt Broncos سبب کشته شدن 16 نفر از بازیکنان و مربیان و مجروحیت شدید 14 نفر شد به 8 سال زندان محکوم گردید. جاسکیرات سینگ سیدو 29 ساله، ساکن آلبرتا با چندین فقره اتهام رانندگی خطرناک منجر به فوت و آسیب بدنی روبرو شد. حکم حبس سیدو جمعه 22 مارچ در Melfort ساسکاچوان صادر گردید. اعضای تیم هاکی نوجوانان، برای مسابقه عازم Nipawin ساسکاچوان بودند که دچار سانحه شدند.

کشیش کاتولیک در مونترال با چاقو مورد حمله قرار گرفت -پدر روحانی کلود گروو، صبح دیروز در حین برگزاری مراسم نیایش صبحگاهی در کلیسای تاریخی Saint Joseph مونترال و در حالی که مراسم بصورت زنده در اینترنت پخش می شد از سوی یک مرد با چاقو مورد حمله قرار گرفت و مجروح شد. یکی از حاضران در کلیسا گفت مهاجم 30 و چند ساله پشت محراب رفت و کشیش را با چاقو مجروح کرد. پدر روحانی با مشاهده این مرد سعی کرد از او دور شود، اما حمله خیلی سریع رخ داد و فرصت عکس العمل نبود. مهاجم توسط نگهبانان کلیسا بازداشت و تحویل پلیس شد. مدیر روابط عمومی کلیسای کاتولیک کبک گفت: نگران جان پدر گروو نیستیم. خوشبختانه جراحات خفیف بود.

 

 


تشدید تدابیر امنیتی در فرانسه برای برخورد با جلیقه زردها -دولت فرانسه قول داد با تشدید تدابیر امنیتی برای برخورد با معترضیه جلیقه زرد از تکرار شورش های هفته گذشته در پاریس جلوگیری نماید. مقامات دولت برگزاری تظاهرات اعتراضی در خیابان شانزه لیزه پاریس و مناطق مرکزی چندین شهر از جمله بوردو، تولوز، مارسی و نیس در جنوب و روئن در غرب فرانسه را ممنوع اعلام کرده اند. گروهی از معترضین شنبه گذشته در Trocadero Plaza در جوار برج ایفل تجمع کردند. عده ای دیگر نیز تظاهرات خود را از Denfert-Rochereau در جنوب پاریس آغاز کرده و وارد منطقه توریستی Montmartre شدند. پلیس پاریس واحد ویژه ای را برای واکنش سریعتر به هرگونه شورش و خشونت ایجاد کرده است. دولت همپنین نظامیان را برای محافظت از مراکز حساس گماشته است. جنبش جلیقه زردها از ماه نوامبر و در مخالفت با افزایش مالیات سوخت آغاز شد. اما از ان زمان به اینسو کل سیاست های اقتصادی دولت امانوئل مکرون مورد انتقاد مردم قرار گرفته اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *