اخباراخبار جهان
موضوعات داغ

پنج خبر مهم روز با ایران جوان شنبه ۲۰ آپریل ۲۰۱۹

فراخوان همبرگر گیاهی برند کرکلند به دلیل احتمال وجود ذرات فلز در آن

شرکت Belmont Meat Products  همبرگر گیاهیHarvest Burger-Gourmet Blend   مارک Kirkland را به دلیل احتمال وجود ذرات فلز در آن فراخوان کرده است. به گفته آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا این محصول در انتاریو، کبک، بریتش کلمبیا و احتمالا چند استان دیگر عرضه شده است. محصول فراخوان شده در بسته 1.7 کیلوگرمی با تاریخ انقضا 23 آوریل 2019 و کد 1748 B20 BB/MA می باشد. متاسفانه چند مورد مصدومیت ناشی از مصرف این همبرگرها گزارش شده است.

 

راه اندازی مسجد مخصوص زنان در تورنتو

گروهی از زنان مسلمان با راه اندازی اولین مسجد اختصاصی برای زنان تاریخ ساز شدند. مسجد زنان کانادا اولین مراسم نماز را به پیش نمازی فرهین خان برگزار کردند. خان هدف گروه از تاسیس این مسجد را واکنش به افزایش حملات ناشی از نفرت بر علیه مسلمانان ذکر کرد. بر اساس سنت های اسلامی مردان پیش نماز می باشند و بخش بزرگی از مساجد به ایشان اختصاص داده شده است، اما خان و اعضای گروهش فضایی را به وجود آوردند که به زنان اجازه صحبت آزادانه درباره مشکلات و مسایلی که با آن روبرو می باشند را می دهد . اعضای گروه با واکنش مثبت و منفی جامعه مسلمانان روبرو شده اند. در حالی که مخالفان ایشان را به سنت شکنی متهم کرده اند، موافقان این حرکت را الهام بخش زنان مسلمان در سایر مناطق جهان می دانند.

اعزام ارتش به کبک برای مقابله با سیل و کمک به ساکنان مناطق سیلزده

دولت فدرال برای کمک به کبکی های ساکن مناطق در خطر سیل، ارتش را به منطقه اعزام کرده است. ژنویو گیبال، وزیر امنیت عمومی کبک، خبر اعزام نظامیان به مناطق سیل زده را اعلام کرد. طی امروز بارندگی شدید (حدود 80 میلیمتر) برای برخی مناطق جنوب کبک پیش بینی شده است. متاسفانه با بالا آمدن سطح آب رودخانه St. Lawrence ، به دلیل یخزده بودن زمین و جذب نشدن باران احتمال جاری شدن سیل وجود دارد. رالف گودل، وزیر امنیت عمومی کانادا با کمک به کبک موافقت کرده است، اما جزئیات برنامه اتاوا را اعلام نکرده است. مقامات کبک به ساکنان توصیه کرده اند که آمادگی تخلیه منازل شان را داشته باشند. والری پلانت، شهردار مونترال نیز با اعلام هشدار برای ساکنان این شهر از آمادگی ارتش برای کمک به مردم سپاسگزاری کرد.

دعوت امامان 69 مسجد کانادا از مسلمانان برای شرکت در انتخابات فدرال

یک گروه مستقل و غیرحزبی به نام Canadian Muslim Vote امیدوار است که رای دهندگان مسلمان نیز از انتخابات فدرال 21 اکتبر در کانادا استقبال کرده و در آن شرکت کنند. جمعه 19 آوریل، امامان 69 مسجد در 5 استان آلبرتا، بریتیش کلمبیا، انتاریو، نووا اسکوشیا و کبک خطابه یکسانی را به 4 زبان مختلف ایراد کرده و بر اهمیت شرکت در انتخابات تاکید کردند. لازم به ذکر است که تا سال 2030، یک نفر از هر 10 کانادایی مسلمان خواهد بود. به این ترتیب می تواند پیش بینی کرد که مسلمانان به یکی از بزرگترین گروه های رای دهندگان در کانادا تبدیل خواهند شد.

 

 

 

حبس ابد برای والدین کالیفرنیایی متهم به شکنجه 12 فرزندشان

زوج کالیفرنیایی که سال ها فرزندان خود را گرسنگی داده و تحت شکنجه قرار داده بودند، جمعه 19 آوریل به حبس ابد محکوم شدند. راز جنایات هولناک آنها پس از فرار دختر 17 ساله خانواده از خانه و تماس با 911 برملا شد. او به پلیس گزارش کرد که برخی از خواهران و برادرانش روزها به تخت خواب زنجیر شده و شکنجه می شوند و خودش نیز ماه هاست حمام نکرده است.  دیوید و لوئیس تورپین در جلسه دیروز دادگاه و پس از ادای شهادت برخی از فرزندان شان، حکم خود را دریافت کردند. تورپین ها تا 25 سال حق درخواست بخشودگی را نخواهند داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0