اخباراخبار کانادا

پنج خبر مهم روز با ایران جوان – شنبه ۱۶ مارچ ۲۰۱۹

bahman-azimi-gif

احتمال بارش برف طی این آخر هفته قبل از گرم شدن هوا

با اینکه بخش هایی از جنوب انتاریو پنجشنبه گذشته از آب و هوای بهاری لذت بردند٬ اما احتمال بارش برف طی این آخر هفته به دلیل افت مجدد دمای هوا وجود دارد. بنابراین به پیش بینی سازمان هواشناسی آمادگی روبرو شدن با چند سانتیمتر برف را داشته باشید. میزان بارش برف در برخی از مناطق شمال انتاریو بین ۵ تا ۸ سانتیمتر پیش بینی شده است.

جاستین ترودو یک بار دیگر کابینه اش را تغییر می دهد

در پی استعفای خانم جین فیلپات (وزیر خزانه داری) در پی رسوایی دخالت سیاسی دولت در پرونده SNC Lavaline جاستین ترودو مجبور شده است یک بار دیگر اعضای کابینه اش را جابجا کند. ترودو دوشنبه ترکیب جدید کابینه را اعلام خواهد کرد.
یکی از احتمالات برای جایگزین کردن فیلپات انتصاب کارلا کوالترو می باشد. زیرا کوالترو سابقه همکاری نزدیک با وزارت خزانه داری را دارد. نامزد دیگر این مقام جویس موری می باشد که هم اکنون در سمت منشی پارلمانی خدمت می کند.

مدارک جدید در مورد سقوط بویینگ ۷۳۷

ماموران تحقیق در محل سقوط هواپیما شواهد و مدارک جدیدی را پیدا کرده اند که نشان می دهد که تثبیت کننده های این هواپیما به سمت بالا متمایل شده بودند. در این زاویه تثبیت کننده ها دماغه هواپیما را به سمت پایین متمایل می کنند. این اتفاق برای هواپیمای Lion Air که اکتبر گذشته سقوط کرد نیز رخ داد.
اگرچه تحقیقات مربوط به سقوط بویینگ ۷۳۷ در مراحل اولیه می باشد٬ اما شواهد جدید نشان می دهد که این دو هواپیما با سیستم خودکاری که جدیدا بر روی آن نصب شده بود٬ مشکل داشتند.

حمله به مسجد نیوزیلند یادآور خاطره تلخ کشتار در مسجد کبک سیتی

مسلمانان کبک که خاطره تلخ حمله مسلحانه به مرکز اسلامی و مسجدی در کبک سیتی را از یاد نبرده اند٬ به شدت از واقعه اخیر و کشته شدن ۴۹ نفر از نمازگزاران در کشتار جمعی در دو مسجد نیوزیلند متاثر شده اند. کایس شایوچه یکی از مسلمانان ساکن کبک گفت: نمی دانم چرا آنها جامعه ما را هدف گرفته اند. ما در همه جهان به خوبی در جامعه ادغام شده و می خواهیم سفیر صلح و دوستی باشیم.
مسلمانان کبک می گویند که بایستی به تلاش های خود برای از بین بردن هرگونه افراط گرایی ادامه بدهند.

تظاهرات چند صدهزار نفری دانشجویان در اعتراض به عدم مبارزه با تغییرات اقلیمی

جمعه ۱۵ مارچ صدها هزار دانش آموز و دانشجو در سراسر جهان کلاس های درس را به نشانه اعتراض به کوتاهی دولت ها از مبارزه به تغییرات اقلیمی کلاس های درس را ترک کردند.
دانش آموزان و دانشجویان از مکزیک و استرالیا گرفته تا آفریقای جنوبی و پرتغال به خیابان ها آمدند. برگزار کنندگان این اعتصاب و راهپیمایی سراسری خواهان برگزاری آن در بیش از ۱۰۰ کشور جهان شده بودند.
مونترال یکی از شهرهایی بود که بزرگترین راهپیمایی را ترتیب داد. در این شهر حدود ۱۵۰ هزار دانش آموز و دانشجو به خیابان ها آمدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0