اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

پنج خبر مهم روز با ایران جوان – سه شنبه 26 مارچ 2019

معمای ربوده شدن جوان چینی همچنان حل نشده است

در پی پیدا شدن اتومبیلی که از آن در آدم ربایی دانشجوی متمول چینی در مارکام استفاده شد، پلیس تحقیقات خود را بر روی شواهد موجود در داخل اتومبیل متمرکز کرده است.

اتومبیل مورد اشاره Dodge Caravan سیاه رنگ است. وانژو لی 22 ساله، از زمانی که توسط 3 مرد نقاب پوش از پارکینگ کاندمینیوم محل سکونت اش واقع در نزدیکی HWY7 و Birchmount Road ربوده و داخل اتومبیل انداخته شد، دیده نشده است.

آدم ربایان با استفاده از اسلحه برقی و اعمال زور لی را با اتومبیل از محل دور کردند. به گفته اندی پاتندن، سخنگوی اداره پلیس ناحیه یورک، تا به این لحظه آدم ربایان برای آزادی جوان چینی درخواست باج نکرده اند.

کارکنان LCBO خواهان چک شدن کارت شناسایی مشتریان برای پیشگیری از افزایش سرقت

موارد سرقت مشروبات الکلی از فروشگاه های LCBO در تورنتو در حال افزایش می باشد. زیرا سارقان می دانند که کارکنان فروشگاه ها کار چندانی برای متوقف کردن آنها انجام نخواهند داد. تنها در سال 2018، به ارزش 77 میلیون دلار مشروب الکلی از این فروشگاه ها سرقت شد. از کارکنان این فروشگاه ها خواسته شده است تا برای حفظ جان خود بهیچوجه با سارقان درگیر نشده و فقط آن را به پلیس گزارش کنند.

مسوولین این شرکت دولتی اخیرا برای برخی از شعب خود در تورنتو نگهبان استخدام کرده است و قول نصب فن آوری های امنیتی در فروشگاه ها را داده است. اما کارکنان، خواهان چک شدن کارت شناسایی مشتریان در بدو ورود به فروشگاه و همچنین انتقال مشروبات الکلی گران قیمت از قفسه ها به مکان محفوظ می باشند.

برنامه لیبرال ها برای کمک به خریداران مسکن بازار را متلاطم خواهد کرد

برنامه دولت لیبرال برای کمک به خریداران مسکن، به کاهش قیمت ها در بازارهای گران و مقرون بصرفه شدن مسکن منجر نخواهد شد. دولت تدابیری را در لایحه بودجه در نظر گرفته است، اما کارشناسان و تحلیل گران بازار مسکن از گنجانده نشدن برخی از توصیه های خود، از جمله حذف تست فشار و افزایش دوران استهلاک وام مسکن به 30 سال، شگفت زده شده اند. دولت در عین حال برخی راهکارهای جدید از جمله First-Time Homebuyer Incentive را معرفی کرده است که بر اساس آن سازمان مسکن و وام مسکن کانادا (CMHC)، 10 درصد از بهای خانه نوساز یا 5 درصد از قیمت یک خانه بازفروشی را تقبل می کند.

این یعنی دولت 10 درصد یا 5 درصد در مالکیت خانه با شما شریک می شود. این برنامه از سوی کارشناسان Royal Bank مورد انتقاد قرار گرفته زیرا از نظر آنها سبب آشفته شدن بازار مسکن خواهد شد. زیرا خریداران بار اول ممکن است تا تابستان و اجرایی شدن برنامه جدید از خرید صرفنظر کرده و سبب سرد شدن هرچه بیشتر بازار بشوند.


فشار مضاعف بر دولت فدرال برای اصلاح قوانین اسلحه

در پی واقعه حمله مسلحانه به دو مسجد در نیوزیلند و اقدام سریع و قاطع دولت آن کشور در اصلاح قوانین اسلحه و ممنوعیت خرید و فروش و مالکیت سلاح های نیمه اتوماتیک، دولت ترودو برای اتخاذ تدابیر مشابه تحت فشار مضاعف قرار گرفته است. حامیان ممنوعیت اسلحه ابتدا خواهان تصویب لایحه Bill C-71 می باشند که در آن اصلاحات جزئی در نظر گرفته شده است، اما به آن بسنده نکرده و در گام بعدی، تعیین مقررات سختگیرانه تر را ضروری می دانند. آنان دولت کانادا را به کوتاهی و عدم اقدام قاطع متهم کرده و می گویند: 29 سال پس از حمله مسلحانه به دانشکده پلی تکنیک مونترال، 12 سال پس از حمله به کالج داوسون، 4 سال پس از قتل 3 مامور RCMP و دو سال پس از کشتار نمازگزاران در مرکز اسلامی کبک، لیبرال ها هنوز نتوانسته اند موضع خود در مورد سلاح های کشتار جمعی را مشخص نمایند. اما نخست وزیر نیوزیلند یک هفته پس از کشتار 50 نفر در دو مسجد شهر Christchurch، قانون ممنوعیت مالکیت أنواع مختلف این سلاح ها را تدوین کرد.

موافقت پنتاگون با اختصاص 1 میلیارد دلار بودجه به ساخت دیوار ترامپ

پاتریک شاناهان، از مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا، دوشنبه گذشته با اختصاص 1 میلیارد دلار بودجه برای ساخته شدن دیوار مرزی پیشنهادی ترامپ موافقت کرد. از پنتاگون خواسته شده تا وظیفه ساخت 57 مایل (92 کیلومتر) از دیوار مرزی 18 فوتی یا 5.5 متری را به عهده بگیرد. با موافقت شاناهان، مهندسین ارتش برنامه ریزی برای اجرای پروژه را آغاز خواهند کرد. همانطور که می دانید، دونالد ترامپ که از مخالفت کنگره با اختصاص بودجه برای ساخت دیوار مرزی به خشم آمده بود، با اعلام وضعیت اضطراری، عملا کنگره را دور زده و امکان بهره برداری از 8 میلیارد دلار بودجه را فراهم کرد. این اقدام ترامپ با انتقاد دموکرات ها و برخی از نمایندگان جمهوریخواه کنگره روبرو شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0