اخباراخبار جهان
موضوعات داغ

پنج خبر مهم روز با ایران جوان – سه شنبه ۹ آپریل ۲۰۱۹

لیبرال‌ها: شکایت نخست‌وزیر علیه شیر، امری ضروری است!

اعضای حزب لیبرال، به دفاع از تهدید جاستین ترودو به طرح شکایت بر مبنای اعاده‌ حیثیت، از اندرو شیر، رهبر حزب محافظه‌کار برخاسته‌اند. آنها می‌گویند این واقعیت که شیر بیانیه‌های آنلاینش را ویرایش و گاهی پاک می‌کند، نشانه‌ این است که او در انتقاد از ترودو بر سر ماجرای SNC-Lavalin زیاده‌روی کرده است. خانم بردیش چاگِر، نماینده‌ دولت در مجلس نمایندگان، در این باره می گوید: رهبر حزب منتقد تظاهر می‌کند که قصد کوتاه آمدن ندارد و تلاش می‌کند که انتقادش را به یک نمایش تبدیل کند. اما علیرغم آنچه او می‌گوید، ما می‌دانیم که این موضوع حقیقت ندارد. او همین حالا هم مرتبا بیانیه‌های اینترنتی‌اش را ویرایش کرده و گاهی آنها را کاملا حذف می‌کند.
خانم چاگر، به دو توییت از شیر اشاره کرده؛ یکی درباره‌ دریافت نامه‌ تهدیدآمیز ترودو، که در آن کلمه‌ دروغ‌ها به اطلاعات اشتباه تغییر کرده بود و دیگری که در فوریه پست شده و کارهای ترودو را جنایتکارانه خوانده، و سپس حذف شده بود.

تغییرات بنیادی در وزارت بهداشت کبک به دنبال زایمان زنی در اتومبیل

پس از انتشار خبر یک زن کبکی، که از بیمارستانی که به آن مراجعه کرد، به جای دیگری فرستاده شد و عاقبت در داخل اتومبیل زایمان کرد، وزیر بهداشت کبک قول ایجاد تغییرات در مورد بخش زایمان را داده است.
این زن و دوست‌پسرش، هفته‌ گذشته و هنگامی که احساس کرد انقباضات پیش از زایمانش آغاز شده، به بیمارستان محلی خود در ناحیه‌ La Malbaie استان کبک، مراجعه کردند. اما پس از رسیدن به بیمارستان، به آنها گفته شد که بخش زایمان بیمارستان به دلیل کمبود پرسنل به طور موقت بسته است و آنها باید یک مسیر دو ساعته را تا شهر کبک رانندگی کرده و به بیمارستانی دیگر بروند. دوست پسر این زن، در مصاحبه‌ای گفته که دوست‌دخترش پس از 15 دقیقه رانندگی، مجبور به زایمان در داخل اتومبیل شد.
حالا دنیل مک‌کان، وزیر بهداشت استان می‌گوید که از این پس برای انتقال زنان نزدیک به زایمان، از آمبولانس استفاده خواهد شد و اینکه به بیمارستان یادشده، تذکر داده شده است.

پزشکی که به قتل همسر خود، محکوم شد

دکتر محمد شمجی، سرانجام به قتل همسرش، دکتر النا فریک، در دسامبر 2016 اعتراف کرده است. این جراح مغز و اعصاب که شهرت جهانی دارد، این اعترافات را در محضر دادگاه عالی انتاریو و در حضور دو نفر از سه فرزند این زوج و همچنین والدین النا فریک بر زبان آورد، و در مورد قتل درجه دوم مجرم شناخته شد.
شمجی، که حدود دو سال و نیم است در زندان GTA به سر می‌برد، نخست به قتل درجه اول و بی‌حرمتی به جسد متهم شده بود. حالا محکومیت جدید او، برای او به صورت خودکار، حکم حبس ابد – بدون امکان استیناف تا 10 سال– را به دنبال خواهد داشت.
جسد النا فریک، روز اول دسامبر 2016 و در داخل چمدانی که در زیرگذری در منطقه‌ وان انتاریو رها شده بود، کشف و مشخص شد که او به دلیل فشردن گلو و ضربه‌ به سر، درگذشته است. به گزارش دادگاه، این زوج در شب پیش از قتل، درگیری سختی داشته و سپس فریک ناپدید شده بود.

بازگشت رونق به بازار مسکن کانادا

سازمان ملی اسکان و وام‌های مسکن (CMHC)، در گزارش جدید خود گفته بازار مسکن کانادا در ماه مارچ، و پس از کندی شدید در فوریه، رونق خود را آغاز کرده است. این سازمان می‌گوید نرخ اسکان سالانه ملی، که به شکل فصلی محاسبه می‌شود، در ماه مارچ تا 192 هزار و 527 واحد رسیده که نسبت به میزان 166 هزار و 290 واحد در ماه فوریه، روندی افزایشی را نشان می‌دهد. بر اساس تحلیل‌های Eikon Thomson Reuters، اقتصاددانان به طور میانگین، یک میزان 196 هزار و 500 واحدی را برای این ماه پیش بینی کرده بودند.
این آمار جدید، در حالی منتشر می‌شود که آمارهای مربوطه نشان می‌دهد که میزان پروژه‌های آغاز شده در زمینه‌ خانه‌های چندواحدی مانند کاندوها و تاون هاوس‌ها در کشور، در ماه مارچ تا 6/18 درصد افزایش داشته و به 135 هزار و 894 واحد رسیده است.
با این حال، یک نظرسنجی از سوی بانک RBC نشان داده که 56 درصد از خریداران مسکن، همچنان ترجیح می‌دهند برای خرید، تا سال آینده صبر کنند.

وزیر مهاجرت: با وکلای مهاجرتی متخلف شدیدا برخورد می‌کنیم

وزیر مهاجرت کانادا، قول داده است که قوانین سخت‌تری را، برای برخورد با مشاوران و وکلای مهاجرتی که مهاجران را با وعده‌های دروغین وارد کشور می‌کنند، به اجرا بگذارد. وی در مصاحبه‌اش گفت: این موضوع نمی‌تواند ادامه یابد… من باور دارم که زمان آن رسیده که با سختگیری در نظارت، با این موضوع برخورد شده و از مهاجرین تازه‌وارد حمایت شود.
سخنان آقای وزیر، در گفتگو با Globe and Mail و پس از آن ایراد شد که تحقیقات این نشریه نشان داد وکلا و مشاوران مهاجرتی، شمار دو هزار و 600 کارگر خارجی و دانشجو را، در داخل و خارج کانادا استثمار ‌کرده‌اند. این افراد، مهاجرین را با دریافت پول‌های هنگفت، و با وعده شغل‌های خوب و ورود به کالج‌های ممتاز و روندی که به اقامت دائم آنها بینجامد، به کشور وارد می‌کنند. این تحقیقات نشان داده سرنوشت بسیاری از این افراد به بیکاری، ورود به کالج‌های بدون‌ آینده و زندگی در ترس از دیپورت شدن می‌انجامد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0