اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

پنج خبر مهم روز با ایران جوان – جمعه 29 مارچ 2019

پیش بینی بارندگی شدید در تورنتو طی این آخر هفته

به پیش بینی Environment Canada، طی امروز، شنبه و یکشنبه انتظار بارش باران و برف را در تورنتو داشته باشید. احتمال بارندگی طی امروز جمعه 29 مارچ 70 درصد و طی دو روز آخر هفته به ترتیب 60 و 30 درصد پیش بینی شده است.خبر خوب اینکه دمای هوا بیش از حد سرد نخواهد بود. حداکثر دما 9 درجه و حداقل 3 درجه سانتیگراد خواهد بود.

نئونازیسم و اسلام هراسی بزرگترین تهدید برای جهان

کریستیا فریلند، وزیر امور خارجه کانادا در سخنرانی پنجشنبه 28 مارچ در مقر سازمان ملل گفت برتری طلبی سفید پوستان و اسلام هراسی جزو بزرگترین تهدیداتی هستند که جهان با آن ها روبرو می باشد. حمله یک افراط گرای سفید پوست به دو مسجد در نیوزیلند و قتل 50 نمازگزار یادآور خاطره تلخ کشته شدن 6 نمازگزار کانادایی در حمله مشابه به مسجد کبک سیتی بود. فریلند افزود: نئونازی ها، برتری طلبان سفیدپوست و مخالفان رادیکال جهانی شدن، با اقدامات خشونت آمیز خود امنیت و ثبات کشور من و سایر کشورهای جهان را به خطر انداخته اند.مقابله با اینگونه حملات بایستی در اولویت جهانی قرار داشته باشد. در صورت وقوع آنها، جامعه جهانی باید آن را محکوم کرده و انگیزه را آنگونه که هست، یعنی نژادپرستانه و تروریستی اعلام نماید.

چرا پاپ به مریدان اجازه بوسیدن انگشترش را نداد؟

در پی انتشار تصاویر ویدیویی از پاپ فرانسیس در حالی که با کشیدن دست خود مانع بوسیدن انگشترش توسط مومنین شد، موجی از انتقاد به سوی واتیکان روانه شده و پاپ به بی احترامی به صدها نفر از مومنانی که برای ادای احترام آمده بودند، متهم شد. اما به گفته آلساندرو جیزوتی سخنگوی واتیکان، علت واقعی این بود که پاپ به قصد جلوگیری از سرایت ویروس و باکتری از مردم به یکدیگر در حین بوسیدن انگشتر، مانع انجام این سنت شد.

واقعه هولناک کشف هزار دولفین مثله شده در سواحل فرانسه

مقامات فرانسه لاشه 1 هزار و 100 دلفین را که به طرز وحشیانه ای مثله شده و باله هایشان بریده شده بود پیدا کردند. این رویداد وحشتناک باعث شد گروه های حمایت از حیوانات و وزیر محیط زیست فرانسه برنامه ملی حفاظت از دلفین ها را معرفی نمایند. ویلی دوبین، یکی از پژوهشگران مرکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه La Rochelle گفت، تعداد تلفات بی سابقه است.

ما فقط در 3 ماه رکورد سال های قبل را شکسته ایم. علت مثله شدن این جانوران دریایی مشخص نیست. اما این احتمال وجود دارد که تجهیزات ماهیگیری و سید بی رویه عامل آن باشد. گروه های حامی حیوانات می گویند ماهیگیران برای نجات تورهایشان، باله های دلفین هایی که در تورها گرفتار می شوند را بریده و آنها را مثله می کنند.

بحران کمبود مسکن ارزان در تورنتو جدی تر می شود

خرید خانه برای بسیاری از تورنتویی ها رویایی دست نیافتنی است. مرکز تحقیقات اقتصادی بانک RBC که هزینه خرید خانه دیتچد (مستقل) در کانادا را از سال 1985 به اینسو ردگیری کرده است، در گزارش اخیر مقرون بصرفه نبودن مسکن در دو شهر عمده کانادا را بحرانی جدی اعلام کرد. در بخشی از گزارش آمده است: علیرغم سرد شدن نسبی بازار تورنتو، قیمت مسکن همچنان بالا می باشد. متاسفانه این بجران در ونکوور به مراتب شدیدتر است.

بنابراین به نظر نمی رسد که تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت برای کاهش قیمت مسکن، تاثیر چندانی داشته باشند. این فقط خانه های مستقل نیستند که از دسترس کانادایی های جوان خارج می شوند. کاندومینیوم نیز به دلیل افزایش تقاضا هر روز گران تر می شود. مشکل اینجاست که یافتن سرپناه مناسب جهت اجاره نیز برای کانادایی های محروم از صاحبخانه شدن دشوارتر شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0