اخباراخبار کانادا

پنج خبر مهم روز با ایران جوان – جمعه 15 مارچ 2019

دولت فدرال 259 واحد اجاره ای ارزان در تورنتو می سازد

شهر تورنتو بالاخره سهم خود از برنامه 40 میلیارد دلاری دولت فدرال برای ساخت مسکن ارزانقیمت در سراسر کشور را دریافت می کند.
دولت 89 میلیون دلار به پروژه برج مسکونی Terraces of Princess Gardens اتوبیکو اختصاص می دهد. این ساختمان 16 طبقه، 259 واحد اجاره ای ارزان قیمت خواهد داشت. اجاره بهای اکثر واحدهای آن معادل یا کمتر از 30 درصد میانگین درآمد خانوارهای ساکن منطقه خواهد بود. برج مسکونی در نزدیکی خط ترانزیت و مدارس قرار خواهد داشت.

حمله مسلحانه به دو مسجد نیوزیلند 49 قربانی داشت

در حمله مسلحانه به دو مسجد شهر Christchurch نیوزیلند در حین برگزاری نماز جمعه ، 49 نمازگزار کشته شدند. 41 نفر از آنها در مسجد Al Noor و 7 نفر در Linwood Mosque به قتل رسیدند. یکی از مجروحین نیز در بیمارستان درگذشت. 48 مجروح دیگر با جراحات خفیف تا جدی تحت درمان قرار دارند.
یک جوان استرالیایی 28 ساله به نام برنتون تارانت با اتهام قتل و اقدام به قتل بازداشت شده است. مهاجم از عملیات حمله و کشتار فیلم گرفته و بصورت زنده در رسانه های اجتماعی پخش کرد. گفته می شود که او قبل از حمله لینک وب سایت های متعلق به افراط گرایان راستگرا را به اشتراک گذاشته بود.

ترودو حمله مسلحانه به مساجد نیوزیلند را محکوم کرد

نخست وزیر کانادا حملات مسلحانه به دو مسجد شهر Christchurch نیوزیلند را محکوم کرد. ترودو با صدور بیانیه کوتاه در توییتر با نیوزیلندی ها و مسلمانان سراسر جهان ابراز همدردی کرد.
بر اساس گزارش های تایید نشده، مهاجم از آلکساندر بیسونت کانادایی که در ژانویه 2017 به یک مرکز اسلامی در کبک سیتی حمله و 6 نمازگزار را به قتل رساند، الهام گرفته بود.

مبحث هویت جنسی در مدارس انتاریو تدریس خواهد شد

دولت انتاریو می گوید که مباحث هویت جنسی و همچنین رضایت که بخشی از برنامه آموزش جنسی می باشند در مدارس استان تدریس خواهند شد.
برنامه آموزش جنسی جدید از ابتدای سال تحصیلی آینده در مدارس ارائه می شود. والدینی که مایل نیستند فرزندان شان در این کلاس ها حضور یابند می توانند از حضور آنها در کلاس هنگام تدریس برخی موضوعات انصراف بدهند.
دولت داگ فورد همچنین چند تغییر دیگر در نظام آموزشی را اعلام کرد. از جمله افزایش تعداد دانش آموزان در هر کلاس، استخدام آموزگاران و غیره را اعلام نمود.

شورش دوازده نمایندگان جمهوریخواه سنا برعلیه ترامپ

12 نماینده جمهوریخواه سنای آمریکا در اقدامی که خشم ترامپ را برانگیخت به همکاران دموکرات خود پیوستند. آنان با رای مثبت به لایحه پیشنهادی دموکرات ها با اقدام رئیس جمهور مبنی بر اعلام وضعیت اضطراری در مرز جنوب غرب برای اختصاص میلیاردها دلار بودجه به ساخته شدن دیوار مرزی با مکزیک، مخالفت کردند.
سناتورهای جمهوریخواه شورشی عبارتند از: لامار آلکساندر (تنسی)، سوزان کالینز (ایالت Maine)، روی بلانت (میزوری)، مایک لی (یوتا)، جری موران (کانزاس)، لیزا مارکوفسکی (آلاسکا)، رند پاول (کنتاکی)، راب پورتمن (اوهایو)، میت رامنی (یوتا)، مارکو روبیو (فلوریدا)، پت تومی (پنسیلوانیا)، راجر ویکر (میسی سیپی)

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0