اخباراخبار جهان
موضوعات داغ

پنج خبر مهم روز با ایران جوان – جمعه ۵ آپریل ۲۰۱۹

شلیک گلوله به سوی منزل نماینده ویلودیل در شورای شهر

به گزارش پلیس تورنتو حوالی ساعت 1 و 40 دقیقه بامداد 4 آوریل، اتومبیل و منزل جان فیلیون، نماینده شورای شهر تورنتو از منطقه Willodale هدف چندین گلوله قرار گرفت. فیلیون در گفتگو با خبرنگاران گفت: چندین گلوله به اتومبیل پارک شده مقابل منزل و یک گلوله به خانه ام اصابت کرد. خوشبختانه هیچکس در این واقعه آسیب جانی ندید. فیلیون معتقد است که به دلیل فعالیت اش در شورای شهر مورد حمله قرار گفته است. زیرا 3 هفته قبل نیز یک مرد مسلح برای ورود به خانه اش تلاش کرده بود. پلیس تورنتو در حال رسیدگی به این واقعه می باشد. همزمان جان توری، شهردار تورنتو و همکاران فیلیون در شورای شهر حمایت خود را از وی ابراز کرده اند.

تحقیق پلیس تورنتو در مورد چندین سرقت از بیمارستان Humber River

پلیس به دنبال شناسایی و بازداشت زنی است که چهارشنبه شب گذشته به عنوان ملاقات کننده وارد بیمارستان Humber River شده و اموال بیماران را سرقت کرد. بیماران و همراهان آنها صبح پنجشنبه پس از بیدار شدن از خواب متوجه دزدیده شدن کیف های پول و اموال شخصی شان شدند. لینا وری که نزد مادر شوهر 95 ساله اش بسر می برد، کت و کیف پولش را از دست داد. این سرقت ها در حالی انجام شد که بیمارستان مورد اشاره که در شمال بزرگراه 401 و در نزدیکی Wilson Avenue و Keele Street واقع شده، دارای 1 هزار و 200 دوربین امنیتی است.

نگرانی کانادا از دخالت خارجی در انتخابات اکتبر 2019

کریستیا فریلند، وزیر امور خارجه کانادا جمعه گذشته دخالت و اعمال نفوذ خارجی در انتخابات فدرال را محتمل دانست و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از دخالت کشورهای خارجی، از جمله روسیه را ضروری اعلام کرد. همانطور که می دانید مقامات امنیتی آمریکا و چند کشور اروپایی روسیه را به دخالت در انتخابات کشورهایشان متهم کرده اند. اتهامی که قویعا از سوی مسکو رد شده است. فریلند گفت: ارزیابی ما حاکی از محتمل بودن دخالت روسیه در انتخابات است و در واقع اقداماتی نیز صورت گرفته است تا این روند دموکراتیک را مختل کند. لازم به ذکر است که وزرای امورخارجه کشورهای عضو G7 از جمله آمریکا، فرانسه، ژاپن، آلمان، انگلستان، ایتالیا و کانادا در حال مذاکره با یکدیگر برای دستیابی به ابزارهای مشترک جهت جلوگیری از دخالت خارجی در کشورهایشان می باشند.


راه اندازی کمپین اطلاع رسانی درباره اهمیت واکسیناسیون در انتاریو

انجمن پزشکی انتاریو (OMA) کمپینی را برای اطلاع رسانی در مورد اهمیت واکسیناسیون و خطرات امتناع از آن راه اندازی کرده است. این انجمن که دارای 40 هزار عضو می باشد، برای رفع ابهامات و اصلاح باورهای اشتباه در مورد خطرناک بودن واکسیناسیون تلاش می کند. در این کمپین، در مورد بازگشت بیماری های مسری خطرناک از جمله فلج اطفال و سرخک در نتیجه امتناع از دریافت واکسن، هشدار داده شده است. همانطور که می دانید چندین مورد ابتلا به سرخک در انتاریو گزارش شده است.

شرط و شروط جودی ویلسون-ریبالد برای پایان دادن به اختلافات با ترودو

نمایندگان لیبرال، از جمله شخص ترودو چندین هفته برای حل اختلافات فیمابین بر سر ماجرای SNC Lavalin با جودی ویلسون-ریبالد تلاش کردند، اما این مذاکرات بدون نتیجه بود. در طی مذاکرات خانم ریبالد 5 شرط تعیین کرد که می توانست به اختلافات داخلی که گریبان حزب لیبرال را گرفته بود خاتمه بدهد. سه شرط از شروط تعیین شده اخراج جرالد باتز (دستیار ترودو)، مایکل ورنیک (دبیر Privy Council) و متیو بوشارد (مشاور ارشد ترودو) بود. ریبالد همچنین خواهان اعتراف علنی ترودو به اشتباهش (تلاش برای اعمال نفوذ سیاسی در پرونده قضایی) شد. لازم به ذکر است که جین فیلپات، دیگر وزیر مستعفی دولت ترودو که اخیرا به همراه ویلسون-ریبالد از حزب لیبرال اخراج شدند نیز اعتراف و عذرخواهی ترودو بابت اشتباهش را ساده ترین راه حل برای پایان دادن به ماجرا می دانست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان