اخباراخبار جهان
موضوعات داغ

پنج خبر مهم روز با ایران جوان جمعه ۱۲ آپریل ۲۰۱۹

اعلام قطعی تغییر آرم و شعار روی پلاک های خودروهای استان انتاریو

دولت نخست وزیر داگ فورد در نخستین بودجه خود تغییر آرم/ logo و شعار کنونی پلاک های خودروهای استان انتاریو را اعلام کرد. “مکانی برای رشد” عبارت نوین روی این پلاک ها خواهد بود. ولی در متن بودجه به شعار پلاک خودروهای تجاری اشاره نشده است. اما براساس گزارشات پیشین رسانه ها “آماده برای کسب و کار” هم، برای این پلاک ها مدنظر قرار داده می شود. دز عین حال آرم پلاک های نوین نیز، ساده تر خواهد بود.

قانونی شدن قمار اینترنتی و عرضه مشروبات الکلی در ساعت 9 بامداد در استان انتاریو

براساس برخی از مفاد نخستین بودجه دولت نخست وزیر داگ فورد میخانه های استان انتاریو مجاز خواهند بود، همه روزه در ساعت 9 بامداد مشروبات الکلی عرضه کنند. همچنین به قمارخانه ها اجازه داده خواهد شد، اینگونه مشروبات را به صورت رایگان ارائه نمایند. شهرداری ها هم این امکان را که خواهند داشت، که مجوز نوشیدن مشروبات الکلی درفضاهای عمومی مانند پارک ها را صادر کنند. دولت همچنین در پی آنست که قول هایش مبنی بر اجازه فروش شراب و آبجو در فروشگاه های رفاه و بقالی های خرده فروش را عملی کند، و بهای آبجو در تالارهای لژیون را کاهش دهد.
از دیگر سو در بخش دیگری از بودجه مورد اشاره آمده با توجه به اینکه اهالی انتاریو سالانه 500 میلیون دلار هزینه قمار اینترنتی/ آن-لاین می کنند، و بیشتر این پول به جیب تارنماهای غیر قانونی می رود، دولت برای اینگونه تارنماها بازار قانونی به وجود می آورد.

سرگردانی زوج های کانادایی مایل به داشتن فرزندخوانده خارجی در پی بسته شدن مرکز مربوطه

نهاد موسوم به آژانس گزینه های فرزندخواندگی و مشاوره بارداری مستقر در جزیره ونکوور آخرین مرکز خصوصی مربوطه از نوع خود است، که با وجود در دست داشتن پرونده های ناتمام زوج های مایل به داشتن فرزندخوانده های خارجی و از جمله دریافت مبالغی چندین هزار دلاری از آنها، به سبب ایجاد تغییرات در خطمشی اینگونه روندها بسته می شود. زیرا کشورهای بیشتری در پی آنند که سرپرستی کودکان را به خانواده های محلی بدهند، که دارای فرهنگ مشترک با آنها هستند. درنتیجه کودکان کمتری برای کانادایی هایی وجود دارند، که مایلند بچه های سایر کشورها رابه فرزندخواندگی بپذیرند. کمااینکه اعداد و ارقام منتشره از سوی اداره آمار کانادا نشان می دهد، که فرزندخواندگی کودکان خارجی از سوی زوج های کانادایی از 903 مورد در سال 2017 به 712 کاهش یافت، که معادل 21 درصد می شود.

 

 

لحظه فوق العاده: خم شدن پاپ برای بوسیدن پای رهبران رقیب در سودان، و تقاضای عاجزانه برای خودداری از از سرگیری جنگ داخلی

روز یازدهم آوریل پاپ فرانسیس در اقدامی فروتنانه در برابر رهبران رقیب – سالوا کیرمایاردیت رئيس ‌جمهور سودان جنوبی و ریک ماچار رهبر مخالفان – خم شد، پاهایشان را بوسید، و عاجزانه تقاضا کرد جنگ داخلی را ازسر نگیرند. گرچه رهبر کاتولیک های جهان در پنجشنبه مقدس در مراسمی دینی پای زندانیان را می شوید، اما این نخستین بار بود که پاپی در برابر رهبران سیاسی دست به چنین اقدامی زد.

افشای 9 ماجرای کانادایی از سوی تارنمای ویکیلیکس

در پی بازداشت جولیان آسانژ بنیانگزار تارنمای ویکیلیکس از سوی پلیس بریتانیا که خبر آن دیروز از جمله از سوی ایران جوان منتشر شد، به صورتی کاملا چکیده به 9 ماجرای کانادایی اشاره می شود که از سوی این تارنما افشاء شده اند.
1- کمک کانادا به تهاجم به عراق: در همان روزی که ژان کریتین نخست وزیر وقت کانادا از پیوستن به تهاجم سال 2003 زیر رهبری آمریکا به عراق خودداری کرد، جیمز رایت مقام بلندپایه وزارت امور خارجه کانادا قول داد برغم بیانیه عمومی نخست وزیر، می توان به صورت نهانی از نیروهای دریایی و هوایی کانادا در عملیات زیر رهبری آمریکا استفاده نمود.
2- بازداشت بیمار روانی کانادایی در زندان بگرام زیرنظارت آمریکا: خالد سامی عبدالله اسمعیل مهنس کانادایی مصری تبار را که در آوریل 2006 دستگیر شده بود، به مدت بیش از 18 ماه در زندان بگرام (واقع در افغانستان) حبس کردند، که زیر نظر آمریکا اداره می شد. در این مدت وی برغم وضعیت خاص روانی در زندان انفرادی هم به سر برد، تا آمریکایی ها در مورد استردادش به مصر یا کانادا تصمیم بگیرند.
سایر موارد: ارسال نامه از سوی یک مرد ناشناس وابسته به بن لادن مبنی بر تهدید بمبگذاری در متروی مونترال و سفارت آمریکا در کانادا، تصمیم جیم پرنتایس وزیر وقت محیط زیست کانادا مبنی بر اعمال مقررات سخ تر بر صنعت ماسه – نفت در صورت اسیب به خوشنامی کانادا در حوزه مربوطه، تهدید قذافی ریئس جمهور وقت لیبی مبنی بر ملی کردن عملیات شرکت نفتی پترو کانادا در لیبی، تقریبا اراجیف دانستن اظهارات استیون هارپر نخست وزیر وقت کانادا مبنی بر حاکمیت کشورش بر شمالگان به منظور جلب آرای مردم، دیدگاه آمریکا مبنی بر ستاره در حال طلوع دانستن جان برد و رسیدن به جایگاه رهبری حزب محافظه کار پس از انتصاب وی به وزارت محیط زیست در دولت مرکزی، توانمندتر، با پشتکارتر، و مسلط تر دانستن باب ری در مقیاسه با مایکل ایگناتیف رهبر وقت حزب لببرال در سطح ملی از سوی سیاستمداران آمریکایی پس از دیار با دیوید جاکوبسون سفیر این کشور در کانادا، از دیگر موراد مربوطه هستند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *