اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

پنج خبر مهم روز با ایران جوان ، 3 مارچ 2019

اخراج دو وزیر مستعفی از حزب لیبرال توسط ترودو

لیبرال ها با اخراج جودی ویلسون-ریبالد و دکتر جین فیلپات، دو وزیر مستعفی دولت ترودو از حزب لیبرال، امیدوارند که بتوانند به موضوع SNC Lavalin خاتمه بدهند. جاستین ترودو، دیروز در پایان جلسه اضطراری نمایندگان لیبرال مجلس به دو وزیر سابق خود اعلام کرد که آنها را از حزب اخراج می کند و به این ترتیب اجازه شرکت در انتخابات فدرال به نمایندگی از سوی حزب لیبرال را نخواهند داشت.

ترودو علت این تصمیم گیری را خدشه دار شدن اعتماد متقابل، اعلام کرد. این تصمیم لیبرال ها در واکنش به ضبط مکالمه جودی ویلسون-ریبالد با مایکل ورنیک درباره ماجرای SNC Lavalin و انتشار آن از سوی ریبالد، گرفته شد. بایستی دید خواست لیبرال ها مبنی بر به فراموشی سپرده شدن رسوایی با اخراج دو عضو عالیرتبه حزب محقق می شود یا خیر؟

بازداشت دومین مظنون آدم ربایی جوان چینی توسط پلیس تورنتو


پلیس ناحیه یورک، خبر بازداشت دومین مظنون آدم ربایی وانژن لو 22 ساله را اعلام کرد. این مرد 33 ساله در منزلی در برمپتون بازداشت شد. همانطور که در اخبار قبلی آمد، یکی دیگر از مظنونین به آدم ربایی به نام عبدالهی عدن 37 ساله، قبل از این خود را به پلیس تسلیم کرده بود. پلیس ناحیه یورک همچنین دیروز خبر درخواست باج از سوی ربایندگان وانژن لو 22 ساله را تایید کرد. این درحالیست که در مدت مفقود شدن 4 روزه وانژن، صحبتی از باج خواهی نشده بود. دانشجوی چینی، شنبه گذشته از پارکینگ ساختمان مسکونی اش توسط 4 مرد ناشناس ربوده شد. اما چند روز بعد در Gravenhurst واقع در شمال تورنتو آزاد شد. پلیس مبلغ دقیق باج را فاش نکرده است.

نام 900 شخصیت و شرکت کانادایی در لیست متخلفین مالیاتی


اداره مالیات کانادا (CRA)، 900 فرد و شرکت کانادایی که نام شان در Panama Papers، لیست متخلفین مالیاتی ثبت شده است را، شناسایی و تحقیقات کیفری را آغاز کرده اند. ولی تا به این لحظه اتهام رسمی به هیچ کس وارد نشده است. اداره مالیات کانادا اخیرا جزئیات تازه ای را درباره فرایند تحقیقات خود و اطلاعات افشا شده در اسناد پاناما منتشر کرد. این اسناد حاوی اسامی افراد و شرکت هایی است که برای فرار از پرداخت مالیات، میلیون ها دلار درآمد و دارایی شان را در به اصطلاح بهشت های مالیاتی مخفی می کنند. تا به امروز، اسامی 894 شخصیت حقیقی و حقوقی کانادایی شناسایی شده است. CRA به پرونده مالیاتی 525 نفر از این افراد رسیدگی کرده و 116 ممیزی را انجام داده است. در نتیجه تحقیقات این اداره، به ارزش 15 میلیون دلار مالیات معوقه و جریمه های مربوطه دریافت شده است.

تایید 22 مورد ابتلا به سرخک در بریتیش کلمبیا


مقامات بهداشتی و درمانی بریتیش کلمبیا، ابتلای 22 نفر به سرخک را تایید کردند. از فوریه سال جاری به اینسو، 17 نفر در منطقه ونکوور و همچنین در منطقه 100 Mile House واقع در جنوب منطقه Cariboo به این بیماری به شدت مسری مبتلا شده اند. دکتر شوویتا پادی، مسوول بهداشت عمومی می گوید که آخرین مورد ابتلا به زنی مربوط بود که طی سفر خارج از کشور به این بیماری مبتلا شد. دکتر پادی در عین حال از ذکر نام کشوری که این زن به آن مسافرت کرده بود خودداری کرد. مقامات بریتیش کلمبیایی کمپین دوماهه واکسیناسیون داوطلبانه را راه اندازی کرده و این واکسن را در دسترس 95 درصد از کودکان و نوجوانان قرار داده اند.

برای اولین بار؛ پیشتازی فروشگاه های اینترنتی از فروشگاه های معمولی


بر اساس گزارش های اخیر، سهم خرده فروشی های اینترنتی از بازار برای اولین بار از سهم فروشگاه های فیزیکی بیشتر شده است. Amazon در صدر فروشگاه های اینترنتی جهان قرار دارد. فروشگاه های اینترنتی طی دو دهه گذشته به مرور موقعیت خود را در بازار مستحکم تر کرده و سهم خود را از زیر 5 درصد در اواخر سال های 1990 به 12 درصد در ابتدای سال 2019 رسانده اند. ارزش کل خریدهای اینترنتی در ماه فوریه 59.8 میلیارد دلار اعلام شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان