Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / مقالات / پنج اقدام مفید پس از جاماندن از پرواز

پنج اقدام مفید پس از جاماندن از پرواز

تیم جانسون- گلوب و میل

تابستان برای بیشتر مردم فصل سفر کردن هم هست. چراکه از یک سو مراکز آموزشی تعطیل می باشند. و از دیگر سو شرایط آب و هوا سفر کردن را آسان تر و دلچسب تر می کند. در این میان گاهی پیش می آید، که انسان به هر دلیل از پرواز جا بماند. این امر به ویژه در مورد کسانی مصداق دارد، که باید برای رسیدن به مقصد دو پرواز جداگانه داشته باشند، و از پرواز دوم جا می مانند. در چنین صورتی برای مسافر مفید خواهد بود، که بلافاصله پس از جاماندن از پرواز پنج اقدامی را که به آنها اشاره خواهد شد، انجام دهد.

1– خودداری از ایستادن در صف در صورت امکان

البته در چنین مواقعی همه شتاب دارند، که خود را به میز کارمند مربوطه برسانند، و در نخستین پرواز بعدی جایی به دست بیاورند. بنابراین بهترین روش این است، که از گزینه های دیگری که فرد در اختیار دارد، استفاده کند. مثلا اگر کارت اعتباری همان خط پروازی را دارد که قرار است با آن سفر کند، روی این کارت شماره هایی هستند، که می توان در مواقع اضطراری با آنها تماس گرفت و از مزایای مخصوص مشتریان ویژه برخوردار شد. بنابراین کشیدن نفسی عمیق، یافتن کنجی دنج و تلفن به این شماره، بهتر از ایستادن در صف است.

2- مودب و مهربان بودن و رفتن به سراغ فرد مسئول

اگر مسافر فکر کند که روز بد و طولانی ای داشته، باید بداند مسئول صدور بلیط مجدد برای این همه مسافر جامانده، روز بدتر و طولانی تری داشته است. چراکه ناچار بوده با شمار زیادی از مسافرانی که از جاماندن و دیر رسیدن به مقصد نگران و هراسانند، تعامل داشته باشد. بنابراین گفتن جمله ای مودبانه و دوستانه می تواند سبب شود، گوینده در پرواز بهتری قرار بگیرد و یا دست کم صندلی مناسب تری قسمتش شود. اگر هم نتواند به آنچه می خواهد برسد، باید درخواست دیدار و گفت وگو با مدیر مربوطه را مطرح کند. زیرا این مدیران برای از میان برداشتن برخی محدودیت ها، از قدرت بیشتر و جایگاه بهتری برخوردارند.

3- استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی

هیچ کس دوست ندارد، چهره اش در این شبکه ها بد جلوه داده شود. بنابراین در هنگام جاماندن از پرواز گذاشتن پیامی کوتاه و عمومی مثلا در فیسبوک، می تواند بسیار بیش از آنچه انتظار می رود، نتایج مثبت به بار بیاورد. بگونه ای که سرعت نتیجه بخشی اینگونه پیام ها تا ده برابر ارسال پیام مستقیم و یا حتی گفت وگو با دست اندرکاران مربوطه است.

4- خرید بیمه

این اقدام حتی پیش از اینکه دردسرهای جاماندن سبب آزار شوند، باعث راحتی خیال نسبی می گردد. چراکه به هر حال هر نوع وقفه ای در سفر می تواند، آزاردهنده باشد. اما در صورت داشتن بیمه، انسان خیالش اندکی راحت است. زیرا در چنین صورتی حل مشکلات ساده تر می شود.

البته برای خرید بیمه باید قدری بیشتر پول پرداخت. اما اگر رخدادی غیرمنتظره پیش بیاید، می توان سریع تر و آسان تر دست به کار شد. زیرا مسافر می داند، که بیمه مخارج اضافه را می پردازد.

5- استفاده از آژانس مسافرتی

البته اگر انسان خودش به صورت آن-لاین بلیط بخرد، برایش ارزان تر تمام می شود. اما سبب نمی گردد، زودتر به اول صف برسد. زیرا آژانس های مسافرتی برای تماس با خطوط هوایی، شماره تلفن های مستقیم و اختصاصی در اختیار دارند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *