اخباراخبار کانادا

پلیس سلطنتی خواهان وارد کردن اتهام جنایت علیه بشریت به داعشی های کانادایی

اتاوا- RCMP (پلیس سلطنتی کانادا) نه تنها امکان وارد کردن اتهامات تروریستی به داعشی های کانادایی را بررسی می کند، بلکه این احتمال وجود دارد که اتهام جنایت علیه بشریت نیز به آنها وارد شود.

جنایت علیه بشریت درحقوق بین الملل عمومی به اعمال قساوت باری اطلاق می شود که بر ضد انسان ها انجام می گیرند. این اعمال در قوانین کیفری بین المللی، بالاترین جنایت قانونی در حق بشریت تلقی می شوند. معاهده رم، توضیح می دهد، جنایت علیه بشریت شامل جنایاتی است که از شأن انسان کاسته و مقام و منزلت انسانی را پایمال می کنند.

با اینکه محاکمه مرتکبین جنایات جنگی در کانادا به ندرت انجام گرفته است، اما این احتمال وجود دارد که 32 کانادایی داعشی که هم اکنون در سوریه در اختیار نیروهای تحت حمایت آمریکا قرار دارند، با اتهامات مشابه روبرو شده و محاکمه شوند. لازم به یادآوریست که هیچیک از کانادایی های زندانی تا به این لحظه با اتهامات مرتبط با عضویت و شرکت در عملیات  تروریستی روبرو نشده اند. حداکثر مجازات برای محکومین تروریست 10 سال زندان می باشد اما مرتکبین جنایات جنگی، از جمله نسل کشی و جنایات علیه بشریت با مجازات حبس ابد روبرو می باشند.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان