اخباراخبار کانادا

پلیس تورنتو به بیزنس ها: برای لو دادن واکسینه نشده ها با 911 تماس نگیرید!

تورنتو- پلیس تورنتو بار دیگر مجبور شد به شهروندان یادآوری کند که شمار 911 فقط و فقط برای موارد اضطراری است و نه گزارش کردن ناقضین مقررات گواهی واکسن!

کریستین الیوت، که همزمان سمت های وزارت بهداشت و معاون رئیس دولت انتاریو را به عهده دارد، جزئیات قانون گواهی واکسن که از 22 سپتامبر به اجرا گذاشته می شود را فاش کرد. به این ترتیب، مراجعه کنندگان و مشتریان بیزنس هایی مانند رستوران ها، بارها، کازینوها، سالن های بدنسازی، سینماها، سالن های کنسرت و غیره می بایست کارت شناسایی عکسدار صادر شده از سوی دولت را به همراه گواهی واکسیناسیون ارائه نمایند. 

وظیفه چک کردن این گواهی و مطابقت دادن آن با مشخصات روی کارت شناسایی به عهده صاحبان بیزنس می باشد. از این مراکز خواسته شده تا از ورود افراد واکسینه نشده و یا افرادی که گواهی معتبر ارائه نکنند، جلوگیری نمایند. 

وزیر بهداشت و درمان گفت که ماموران شهرداری وظیفه نظارت بر اجرای قانون و برخورد با متخلفین را به عهده خواهند داشت. الیوت از صاحبان بیزنس خواست که در صورت احساس خطر و تهدید شدن از سوی مشتریان و مراجعه کنندگان واکسینه نشده، با 911 تماس بگیرند. 

اما یکی از خبرنگاران حاضر در کنفرانس خبری هشدار داد که این توصیه می تواند به افزایش حجم تماس های غیرضروری با این شماره، منجر شود. الیوت در پاسخ گفت که انتظار افزایش قابل توجه تماس ها را ندارد، زیرا از شهروندان انتظار می رود که مقررات را رعایت کنند. 

اما پلیس تورنتو به اندازه الیوت خوش بین نیست و مجبور شده بار دیگر شهروندان را از تماس غیرضروری و غیر اورژانسی با 911 برحذر بدارد. در بیانیه پلیس آمده است: اگر در معرض خطر جدی و فوری هستید یا امنیت شما تهدید شده، با 911 تماس بگیرید. موارد غیر اضطراری باید به شماره 416-808-2222 و امور مربوط به شهرداری به شماره 311  گزارش شوند.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست