اخباراخبار کانادا

پلیس ایرانی تبار تورنتو آماج توهین های جنسیتی و نژادپرستانه در محل کار

تورنتو- به نقل از StarMetroToronto: گستاخی های جنسی همکاران و افسران مافوق، فیروزه ضرابی-مجد را مجبور کرد که حلقه نامزدی بپوشد. اظهارنظرهای مکرر همکاران در مورد اندام افسران زن و قربانیان آزار جنسی، نصب تصاویر مستهجن در مکان های عمومی ادارات پلیس که گاهی اوقات شعارهای نژادپرستانه بر آنها نوشته شده بود.

ضرابی مجد در طول خدمت تقریبا 10 ساله به عنوان افسر پلیس تورنتو، ادعا می کند که اظهارنظرهای توهین آمیز جنسیتی، نژادپرستانه و اسلام هراسانه و آزار جنسی را به طور منظم تحمل کرده است. وی می گوید که وجود فرهنگی که در آن زورگویی و نژادپرستی عادی جلوه داده می شود، زمینه را برای این تبعیضات فراهم کرده است.
اتهامات مطرح شده از سوی او هفته گذشته به دادگاه حقوق بشر انتاریو ارائه شد. افسر ایرانی-کانادایی 37 ساله در دادخواست خود از تبعیض در محل کار بر اساس جنسیت، نژاد، سابقه قومی و آزارهای دیگر طی خدمت اش در اداره پلیس 51 Division واقع در دان تاون، شکایت کرده است. او ادعا می کند که توسط فرمانده مرد که مورد اعتمادش بود، مورد آزار جنسی قرار گرفته است. ضرابی همچنین می گوید که به دلیل وجود تبعیض به نفع افسران مرد سفیدپوست، بارها از شانس ارتقای شغلی محروم شده است.

لازم به ذکر است که هیچ یک از ادعاهای خانم ضرابی در دادگاه حقوق بشر مورد آزمایش قرار نگرفته است.

 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *