صفحه اصلی / اخبار / پس از گذشت چند هفته از قتل شرمن ها، جدال حقوقی با بستگان ادامه دارد

پس از گذشت چند هفته از قتل شرمن ها، جدال حقوقی با بستگان ادامه دارد

تورنتو- یک هفته پس از اینکه بری شرمن و همسرش هانی در خانه شان در تورنتو به قتل رسیدند و یک روز پس از برگزاری مراسم یادبود این زوج که از تلویزیون ملی نیز پخش شد، وکلای مالک میلیاردر شرکت داروسازی Apotex، آتش نبرد و تنش حقوقی  چند ده ساله بین بنیانگذار شرکت و بستگان او را   تندتر کردند.

دعوای جدید بر سر پولی است که بستگان شرمن، پس از طرح دعوی بی نتیجه بر سر سهم 20 درصدی خود از دارایی شرکت و رد شدن درخواست آنها توسط قاضی دادگاه عالی انتاریو، می بایست بابت هزینه های حقوقی فامیل ثروتمندشان بپردازند. قاضی دادگاه عالی، ادعای بستگان شرمن را خواب و خیال خوانده و در خواست آنها را نپذیرفت. همان قاضی دستور داد که شاکیان می بایست 300 هزار دلار صورتحساب حقوقی شرمن را بپردازند. اما این مبلغ از نظر وکلای شرمن و شرکت دارویی اش، کافی نبود. آنها یک روز پس از برگزاری مراسم یادبود، با ارسال نامه ای درخواست تجدید نظر را ارائه کرده و خواهان دریافت 985 هزار دلار شدند!

اختلاف و نفرت عمیق بین شرمن و فرزندان دایی اش، ریشه در حوادثی دارد که طی بیش از پنج دهه رخ داده اند. یعنی زمانی که بری شرمن در Empire Laboratories متعلق به دایی اش لوئیس وینتر کار می کرد. در نوامبر 1965، لوئیس درگذشته و 17 روز بعد نیز همسرش بورلی تسلیم سرطان شد تا 4 فرزند لوئیس به نام کری، پاول، دانا و جفری یتیم بشوند.

دو سال بعد، شرمن و یکی از شرکایش به نام جوئل آلستر، با تهیه 450 هزار دلار پول شرکت Empire را از مباشر خانواده وینتر خریداری کردند. توافق بین آنها حاوی بند مکتوبی بود که بر اساس آن فرزندان دایی شرمن به محض رسیدن به سن 21 سالگی از حق کار در شرکت برخوردار شده و می توانستند هر کدام 5 درصد از سهام شرکت را خریداری کنند. Empire، چهار سال بعد فروخته شد و به این ترتیب توافق بین شرمن و وینترها، باطل اعلام شد. سه سال بعد، شرمن Apotex را تاسیس کرد و آن را به یک شرکت جهانی چندین میلیارد دلاری تبدیل کرد. بستگان شرمن، اولین بار در سال 2007 شکایت خود را به دادگاه ارائه کرده و با این استدلال که شرمن به تعهد و قول خود در هنگام خرید Empire عمل نکرده بود، خواهان 20 درصد سهم در Apotex شدند.

از سوی دیگر شرمن ادعا می کرد که در سال های 1980 میلیون ها دلار به فرزندان دایی اش پرداخت کرده بود تا بتوانند خانه هایشان را بخرند. اما وینترها این ادعا را رد کردند. در 15 سپتامبر 2017، یعنی 11 سال پس از دادخواست اول و سه ماه قبل از مرگ بری و هانی شرمن، قاضی کنت هود، ادعای دادخواست وینترها را رد کرد. وکلای شرمن که در دادگاه برنده شده بودند، از قاضی خواستند که وینترها را به پرداخت هزینه های حقوقی شرمن ملزم نماید.

برد تتلسکی، وکیل تورنتویی که وکالت سه تن از شاکیان شرمن را به عهده دارد ادعا می کند که درخواست مبلغ 900 هزار دلار معقول نیست. از نظر او مبلغ 150 هزار دلار، رقمی عادلانه بود. اما همانطور که گفته شد، قاضی مبلغ 300 هزار دلار را تعیین کرد.

جدال حقوقی بین شرمن ها و بستگان شان، همچنان ادامه دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *