اخباراخبار کانادا

پس از پنجاه سال رشد مستمر، نرخ مالکیت خانه در کانادا کاهش یافت

تورنتو- پس از حدود نیم قرن رشد، نرخ مالکیت خانه در کانادا از سال 2014 به این سو، یعنی همزمان با رکود اقتصادی ناشی از کاهش بهای نفت کاهش یافته است. در سال 2011، نرخ مالکیت خانه به بالاترین حد یعنی 69 درصد رسید، اما داده های سال 2016 حاکی از معکوس شدن روند مالکیت خانه و کاهش آن به 67.8 درصد بود.

دو دلیل عمده برای کاهش نرخ مالکیت خانه، سقوط بهای نفت و کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان کانادایی ذکر شده اند. علیرغم این مساله، روند رشد قیمت مسکن به سیر صعودی ادامه داد و خرید خانه را برای کانادایی ها دشوارتر نمود. هم اکنون تورنتو و ونکوور، دو بازار مسکن گران کانادا، به ترتیب با 53 درصد و 47 درصد، کمترین نرخ مالکیت خانه در سطح کشور را دارند. در واقع ونکوور یکی از سه بازار مسکن کانادا می باشد که اکثریت جمعیت اش را اجاره نشین ها تشکیل می دهند. تنها نرخ مالکیت در ویکتوریا – بریتیش کلمبیا و مونترال – کبک پایین تر از ونکوور می باشد.

کاهش نرخ مالکیت خانه در کانادا به معنی افزایش نرخ اجاره نشینی در سراسر کشور می باشد. در زمان آخرین سرشماری عمومی، 4.6 میلیون کانادایی اجاره نشین بودند. در فاصله سال های 2011 تا 2016 نرخ اجاره نشینی از 31 درصد به 32.2 درصد افزایش داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان