اخباراخبار کانادا

پزشک مخالف واکسن، منتقدانش را کفتار خواند و تقاضای 6.8 میلیون دلار غرامت کرد

 

پس از آنکه ادعای یک پزشک انتاریویی مبنی بر اثربخشی داروی مالاریا موسوم به هیدرو کلروکوئین در درمان کووید-19، و عدم نیاز به واکسن و لاک داون، پاسخ های تندی را از سوی همکارانش به همراه داشت، حالا ورق برگشته و دکتر کلویندر کور گیل علیه 38 نفر از منتقدانش، از جمله رئیس سابق انجمن پزشکی انتاریو شکایت، و درخواست 6.8 میلیون دلار غرامت کرده است. این پزشک، که حتی توییتر یکی از توییت هایش را حذف کرده بود، منتقدان خود را متهم به تخریب عامدانه اعتبارش کرده و انتقاد آنها را ناشی از نژاد پرستی و زن ستیزی دانسته است.

به نوشته نشنال پست، در متن شکایت آمده است: این اشخاص همچون دسته ای کفتار در حرکتی هماهنگ اعتبار حرفه ای دکتر گیل را تخریب کردند.

وکالت دکتر گیل را در این پرونده وکیلی به نام روکو گالاتی در تورنتو به عهده دارد که خود به مخالفت با ماسک و واکسن، و دروغ خواندن پاندمی و اعتقاد به تئوری توطئه بیل گیتس علیه جهان، معروف است.

دکتر گیل اخیرا با همکاری یکی از استادان دانشگاه مک مستر به نام دکتر پائول الکساندر در مقاله ای به اثبات تاثیر هیدرو کلرو کوئین، داروی مالاریا، بر کووید-19 پرداخت. گفته می شود دکتر الکساندر یکی از گماشتگان دولت ترامپ برای مجاب کردن سازمان کنترل بیماری های آمریکا به تائید داروی مالاریا برای درمان کووید-19 بوده است.

هنوز هیچ یک از اتهامات مطرح شده توسط دکتر گیل در دادگاه ثابت نشده و دو نفر از متهمان نیز اتهامات مطرح شده را بی اساس خوانده اند. به گفته یکی از منتقدان دکتر گیل، او نخواهد توانست هیچ غرامتی دریافت کند زیرا آنچه درباره او گفته شده حقیقت داشته و اظهارات گیل چیزی جز اطلاعات غیر علمی و گمراه کننده نبوده است.

 

 

این پرونده در واکنش به انتقادات گروهی از پزشکان به دو توییت دکتر گیل در آگوست سال گذشته، شکل گرفته که در آنها این متخصص اطفال واکسن را غیر ضروری و لاک داون را اقدامی مضر و غیر قانونی خوانده بود. به دنبال این اظهارات، پزشکان زیادی او را  یک نادان افراط گرا خواندند که با علم سر جنگ دارد.

بر اساس متن شکایت تنظیم شده، منتقدان قصد داشته اند عمدا دکتر گیل را که یک زن سیک است، بی کفایت، بیسواد، و دارای مشکلات روحی نشان بدهند که تهدیدی برای فرصت های شغلی و درآمد آینده او است در صورتی که بخش بزرگی از جامعه علمی جهانی با او هم عقیده است. 

با توجه به ادامه تحقیقات درباره اثرگذاری هیدروکسی کلروکوئین بر کووید-19، دادگاه انتاریو اعلام کرده هنوز نمی تواند درباره این بخش از اظهارات گیل تصمیم گیری کند اما بر اساس آخرین مطالعات منتشر شده، تاثیر این دارو در درمان کووید-19، صفر یا بسیار ناچیز است. هرچند در یکی از این مطالعات یادآوری شده مشاهدات تجربی نشان می دهد مصرف هیدروکسی کلروکوئین تا حدودی در کاهش مرگ و میر ناشی از کووید-19 موثر است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست