صفحه اصلی / اخبار / پزشکان، دولت انتاریو را به سوء مدیریت و ایجاد بحران در سیستم درمانی متهم کردند!

پزشکان، دولت انتاریو را به سوء مدیریت و ایجاد بحران در سیستم درمانی متهم کردند!

تورنتو- گروه Concerned Ontario Doctors، با شرکت در کنفرانس خبری، دولت لیبرال انتاریو را متهم کردند که با سوءمدیریت سبب ایجاد شدن بحران در سیستم درمانی شده است. دکتر کالویندر جیل، دبیر گروه مورد اشاره گفت: ما امروز گرفتار بحرانی هستیم که در انتاریو بی سابقه بوده است.

به گفته اعضای گروه، پزشکان شاغل در انتاریو 5 سال است که بدون عقد قرارداد رسمی با دولت کار می کنند. آنها خواهان تغییرات و اصلاحات زیر می باشند:

  • کاهش بوروکراسی و در اولویت قرار دادن بیماران، برای ایجاد و مدیریت سیستم درمانی کارآمد، تحت نظارت سر ممیز کل انتاریو.
  • ایجاد هیئتی متشکل از دست اندرکاران سیستم درمانی و پزشکانی که مستقیما با بیماران سر و کار داشته و از مشکلات سیستم آگاه می باشند. این اقدام می تواند به ایجاد یک سیستم کارآمد و پایدار منجر شود.
  • بازگرداندن اعتماد و احترام متقابل بین دولت و پزشکان، در عین حفظ حق آزادی بیان پزشکان
  • رسیدگی به مشکل خستگی و فرسودگی پزشکان و معضل خودکشی نزد آنها
  • بازبینی مستقل عملکرد انجمن پزشکی انتاریو ، تحت نظر یکی از قضات بازنشسته دادگاه عالی یا دادگاه تجدیدنظر انتاریو.

 

دکتر جیل و اعضای گروه Concerned Ontario Doctors خواهان برچیده شدن شبکه های محلی بهداشتی تحت عنوان Local Health Integration Networks هستند که توسط دولت استان برای برنامه ریزی، هماهنگی، ادغام و تامین بودجه خدمات درمانی و بهداشتی در سطح محلی تشکیل شده اند.

دکتر جیل افزود: بسیاری از پزشکان در واکنش به بحران مراقبت های بهداشتی، زودتر از موعد خود را بازنشسته کرده و مطب هایشان را تعطیل می کنند. برخی نیز انتاریو را ترک کرده اند. هم اکنون حدود 1 میلیون شهروند انتاریویی فاقد پزشک خانواده است. ضمن اینکه مدت انتظار برای مراجعه نزد برخی پزشکان متخصص در انتاریو، بیش از 3 سال می باشد.

از سوی دیگر خانم هلنا یاژک (وزیر بهداشت و درمان انتاریو) می گوید که پزشکان انتاریویی به طور متوسط سالانه 348 هزار دلار درآمد دارند. بنابراین مشکلی از نظر پرداخت حق الزحمه وجود ندارد. در عین حال وی به نگرانی دولت در مورد عدم دسترسی برخی بیماران به خدمات درمانی به موقع و طولانی بودن زمان انتظار اذعان دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *