صفحه اصلی / اخبار / پرچم داعش چگونه از ادمونتون سر در آورد؟

پرچم داعش چگونه از ادمونتون سر در آورد؟

ادمونتون- چند سال قبل، عارف دوجی، صاحب شرکت House of Flags and Banners در Coquitlam بریتیش کلمبیا، سفارش عجیبی از یکی از مشتریانش دریافت کرد. مردی که ادعا می کرد در نیویورک زندگی می کند، یک پرچم خاص را نزد دوجی سفارش داد. دوجی ابتدا معنی لوگوی سفید رنگی که بر روی پارچه مشکی نقش بسته بود را نمی دانست. اما بعد از جستجو در اینترنت متوجه شد که پرچم به داعش تعلق دارد.

همانطور که می دانید، پلیس ادمونتون در اتومبیل مهاجم سومالیایی به نام عبدالهی حسن شریف 30 ساله، که بعد از مجروح کردن یک افسر پلیس، اتومبیل را عمدا به میان عابران پیاده راند و چندین نفر را مجروح کرد، یک پرچم داعش را پیدا کرد. شریف در حال حاضر با 11 اتهام کیفری روبرو شده است.

دوجی احتمال می دهد که این پرچم از چین وارد شده باشد. اگر پرچم داعش را در سایت های تجارت الکترونیکی چینی مانند Alibaba جستجو کنید، آن را خواهید یافت. البته eBay و Amazon آن را عرضه نمی کنند. دوجی می گوید که پس از شناسایی پرچم، انصراف خود را به فرد سفارش دهنده اعلام کرد.

فیلیس برایت، مالک فروشگاه پرچم فروشی در ادمونتون نیز می گوید که او نیز تابستان امسال سفارشی مشابه را دریافت کرد. مردی با وی تماس گرفت و پرچم داعش را سفارش داد. آن مرد با شنیدن پاسخ منفی برایت، خواست که یک قطعه پارچه مشکی را برایش آماده کند، تا احتمالا بتواند لوگوی داعش را با رنگ سفید روی آن درج کند. برایت نام مشتری را نمی دانست، اما شماره تلفن او نشان می داد که از اهالی ادمونتون می باشد. فیلیس بلافاصله موضوع را به RCMP گزارش کرد. اما آنها فیلیس را به پلیس ادمونتون معرفی کردند. پلیس محلی به برایت اطلاع داد که به صرف سفارش پارچه مشکی نمی تواند اقدامی انجام بدهد.

پرچم مرتبط با داعش، به رنگ سفید و مشکی بوده و عبارات لا اله الا الله بر روی آن درج شده. در پایین این پرچم یک دایره سفیدرنگ با نوشته <محمد رسول الله> دیده می شود که به معنای مهر و موم پیامبر است. لازم به ذکر است که پرچمی با طرح مشابه از سوی گروه تروریستی سومالیایی الشباب مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از گروه های جهادی پرچم مشکی با نوشته های سفید را برای خود انتخاب می کنند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *