اخباراخبار کانادا

پرونده بیژن قیصر: اتهام قتل برای دو افسر پلیس آمریکایی 

 

آمریکا – به نقل از سی ان ان، دو افسر پلیس آمریکایی با اتهام تیراندازی و قتل جوان 25 ساله و غیر مسلح به نام بیژن قیصر در سال 2017، در Fairfax County ویرجینیا، روبرو شدند. 

استیو دسکانو (دادستان) طی کنفرانس خبری گفت، هر افسر پلیس، با یک اتهام قتل غیرعمد و استفاده بی دلیل از سلاح گرم روبرو شده اند. مجازات این جرائم، مجموعا حداکثر 15 سال حبس می باشد. 

این کیفرخواست ها تقریبا یک سال پس از اینکه وزارت دادگستری اعلام کرد اتهامات کیفری بر علیه افسران پلیس (لوکاس وینیارد و الخاندرو آمایا) را پیگیری نخواهد کرد، صادر شده اند.  

دكسانو گفت: ای كاش این كار می توانست با سرعت بیشتری انجام شود. با این حال، هیچ راه میانبری برای اجرای عدالت وجود ندارد.

خانواده قیصر با صدور بیانیه ای، از وارد شدن اتهام استقبال کردند. در بخشی از این بیانیه آمده است: تعداد زیادی از افرادی که برای محافظت از اعضای جامعه و خدمت به مردم قسم خورده اند، مرتکب خشونت می شوند ولی مجازات نمی شوند. با وارد شدن این اتهامات، مشخص شد که حداقل در اینجا، در Fairfax County، افسران پلیس الخاندرو آمایا و لوکاس وینیارد بالاتر از قانون نیستند. 

 

 

خانواده بیژن، از وی به عنوان یک برادر و فرزند دوست داشتنی و از طرفداران تیم فوتبال New England Patriots یاد کرده اند. خواهر وی به خبرنگار CNN گفت که وی از دانشگاهVirginia Commonwealth  با مدرک حسابداری فارغ التحصیل شده و عضو انجمن اخوت و برادری Pi Kappa Alpha بود. قیصر پس از فارغ التحصیلی به عنوان حسابدار در شرکت پدرش در McLean ویرجینیا مشغول کار شد. 

خانواده وی می گویند او همچنین مخالف سرسخت خشونت مسلحانه بود.

طبق گزارش CNN، عصر 17 نوامبر 2017،  قیصر در مسیر جنوب خیابان جورج واشنگتن در حال رانندگی بود که دچار تصادف جزئی شد. قیصر به دلایلی صحنه تصادف را ترک کرد که در ویرجینیا غیرقانونی است. پلیس سریعا اتومبیل او را شناسایی کرده و به تعقیب وی پرداخت. 

تعقیب و گریز توسط دوربین نصب شده روی داشبورد اتومبیل یکی از افسران پلیس Faiefax ضبط شد. طبق فیلم ویدیویی که در سال 2018 منتشر شد، اتومبیل قیصر حداقل سه بار متوقف شد. هر بار ماموران پلیس از SUV خود پیاده شده و با اسلحه های کشیده شده به اتومبیل او نزدیک شدند. طی دو ایست اول و دوم، قیصر با مانور دادن از کنار اتومبیل پلیس عبور کرده و دور شد. در حالی که در هیچ یک از این موارد، خطر اصابت اتومبیل قیصر با ماموران وجود نداشت. 

در ایست سوم، SUV پلیس جلوی اتومبیل قیصر متوقف شده و ماموران پیاده شدند. با حرکت رو به جلوی اتومبیل قیصر، ماموران به طرف اتومبیل شلیک می کنند، تا جیپ متعلق به قیصر از کنترل خارج شده و در چاله کنار جاده افتاد. 

قیصر در اثر جراحات وارده در بیمارستان بستری شده و 10 روز بعد فوت کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست