صفحه اصلی / اخبار / پرورش دهندگان قارچ در کانادا خواهان اعطای اقامت دائم به کارگران مهاجر

پرورش دهندگان قارچ در کانادا خواهان اعطای اقامت دائم به کارگران مهاجر

تورنتو- به گفته دست اندرکاران صنعت پرورش قارچ، این صنعت 1 میلیارد دلاری با کمبود شدید نیروی کار مواجه است. پرورش دهندگان قارچ در کانادا از دولت لیبرال می خواهند که به 870 کارگر مهاجر موقت که در این بخش مشغول کار هستند، اقامت دائم کانادا را اعطا نماید.

این بخش تولیدی که 4 هزار و 330 نفر را در استخدام خود دارد، بدون وجود کارگران ماهر (اکثرا مهاجر) نمی تواند به فعالیت خود ادامه بدهد. جورج گراهام، دبیر انجمن Mushrooms Canada که اعضایش (شامل 194 مزرعه قارچ)، سالانه 134 تن قارچ تولید می کنند می گوید: مزارع قارچ، مشاغل دائمی با حقوق و دستمزد خوب در مناطق روستایی کانادا ایجاد کرده و از کارگران ماهر مهاجر استقبال می کنند. این کارگران می توانند در صورت تمایل در کانادا بمانند و زندگی شان را در اینجا بسازند. این کارگران مایل به زندگی و کار در مزارع می باشند.

این درخواست در حالی مطرح شده که شواهد حاکی از اتکای روزافزون بخش کشاورزی به کارگران مهاجر – موقت می باشد. متاسفانه موقت بودن حضور این کارگران در کشور، زمینه را برای سوءاستفاده از آنها فراهم می کند.

نیمی از مزارع پرورش قارچ کانادا در انتاریو و بخصوص مناطق Moose Creek، Stoney Creek، Hamilton، Burlington، Osgoode، Ashburn، Leamington، Kingsville و Wellington  واقع شده اند.

آمریکا و ژاپن بزرگترین بازارهای صادراتی قارچ تولید کانادا می باشند. ارزش صادرات قارچ به آمریکا در سال 2016 حدود 194 میلیون دلار بود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *