علم و دانش

پرواز اتومبیل پرنده AirCar با قابلیت تبدیل از یک وسیله نقلیه جاده ای به هواپیما در 3 دقیقه 

 

 

مهندسین شرکت KleinVision مستقر در اسلوواکی، اتومبیل اسپورت پرنده ای را ساخته اند که در عرض سه دقیقه می تواند از وسیله نقلیه جاده ای به هواپیما تبدیل شده و به پرواز در آید. این اتومبیل، اخیرا پرواز آزمایشی خود را با موفقیت انجام داد. 

این پنجمین نمونه اولیه از اتومبیل پرنده است. سازندگان، آن را برای سفرهای تفریحی و سفر به صورت خودران و همچنین به عنوان تاکسی سرویس، مناسب می دانند. 

هنوز جزئیات قیمت این اتومبیل فاش نشده است، اما این وسیله نقلیه که می تواند هر بار حدود 620 مایل را طی کند، احتمالا از سال آینده در هوا و جاده ها رویت خواهد شد. 

به گفته سازندگان، اتومبیل پرنده هفته گذشته دو پرواز آزمایشی 1500 فوتی را از فرودگاه پیستانی اسلوواکی انجام داد. این وسیله نقلیه که توسط پروفسور استفان کلاین طراحی شده است، دو پرواز و فرود موفق را انجام داد. 

 

 

یک اتومبیل باید سنگین باشد و برعکس یک هواپیما بایستی سبک باشد. بنابراین یافتن وزن متعادل برای AirCar یک چالش بزرگ برای کلاین و همکارانش بود. اتومبیل پرنده ای که هفته گذشته در اسلوواکی آزمایش شد، وزنی معادل 2425 پوند دارد و می تواند در هر پرواز بار اضافی 440 پوند را حمل کند.  

این اتومبیل-هواپیما، مجهز به موتور 1.6 لیتر بی ام و دارای قدرت 140 اسب بخار است.  

به گفته کلاین، این هواپیما برای بلند شدن از زمین به یک باند حداقل 984 فوتی نیاز دارد و می تواند تا 124 مایل در ساعت سرعت داشته باشد. 

پس از انجام شدن کلیه آزمایشات و کسب مجوز پرواز، این وسیله نقلیه با یک موتور قدرتمندتر مجهز خواهد شد. سازندگان امیدوارند ظرف شش ماه آینده، آن را برای فروش آماده کنند. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست