املاک و مسکنمقالات
موضوعات داغ

پرداخت سریع تر وام مسکن با دو روش عملی

پرداخت کامل وام مسکن یکی از بزرگترین اهداف مالی اکثر خریداران خانه است. همچنین بازنشسته شدن بدون داشتن قرض بی تردید می تواند، در سال های طلایی زندگی احساسی از آزادی مالی و ثبات ایجاد کند. البته لازم نیست انسان در سنین نزدیک به بازنشستگی باشد، تا بخواهد بزرگترین وام زندگی اش را سریع تر بپردازد. بلکه انجام چنین کاری در هر زمان و سن ممکن، اقدامی عاقلانه و پرسود است.
آنچه در پی می آید، چند توصیه مفید برای چنین اقدامی می باشد.

اصل وام در برابر بهره آن
برای پرداخت وام مسکن در واقع باید از میزان اصل بدهی کاست. به منظور انجام این کار البته همراه با وارد نیاوردن فشار زیاد به بودجه ماهانه، دو راه وجود دارد:
1- افزایش مبلغ پرداختی ماهانه: حتی افزایش مبلغی اندک به اقساط ماهانه می تواند سبب گردد، وام مسکن سال ها زودتر تمام شود. پرداخت هفتگی یا دو هفتگی به جای ماهانه، روشی دیگر برای تسریع خاتمه وام مسکن است. ترکیب این روش ها هم می تواند، نتایج شگفت آوری به بار بیاورد.

کاهش نرخ بهره: اگر افزایش مورد اشاره مقدور نباشد، می توان از طریق کاهش نرخ بهره پرداخت بدهی مربوطه را تسریع کرد. این کار را می توان با استفاده از تغییر موسسه مالی وام دهنده و یا عوض کردن شرایط وام موجود، انجام داد. به این منظور باید به دقت بازارهای مالی را زیرنظر گرفت، تا چنین اقدامی را در مناسب ترین وقت ممکن انجام داد. در عین حال لازم است برای دست زدن به این اقدام با یک مشاور املاک و مشاور امور مالی از جمله جهت آگاهی از بهترین وام مسکن مشورت کرد، و از اینکه این کار برای موقعیت مالی وام گیرنده مناسب است احراز اطمینان نمود. در صورتی که متقاضی به موقع اقساط خود را پرداخته و پیشینه اعتباری خوبی دارد، و همچنین نمره اعتبار مالی اش (که از سوی مراکز مربوطه تعیین می شود) عالی باشد، یافتن یک وام دهنده بهتر و یا تغییر شرایط موجود مشکل نیست.
2- پرداخت مبلغ زیادی از وام مسکن
دومین راه استمحال سریع تر این وام این است، که در هر فرصت ممکن مبلغ قابل توجهی از اصل آن را پرداخت کرد. مثلا اگر بگونه ای غیرمنتظره مبلغ زیادی پول به دست انسان برسد، میزان بازگشت مالیاتش از سوی اداره مربوطه قابل توجه باشد، و یا اینکه پس انداز خوبی کرده باشد، بهترین و عاقلانه ترین تصمیم برای استفاده از اینگونه پول ها پرداخت بخشی از اصل وام است. تصمیمی که در عین حال بگونه ای چشمگیر سبب کاهش میزان بهره پرداختی هم می شود.
البته برای انجام چنین اقدامی باید احراز اطمینان کرد که قرارداد مربوطه شامل ماده ای نباشد، که با این تصمیم همخوان نبوده و یا برای آن جریمه در نظر گرفته باشد.
خرسندی و رضایتی که هر مالک پس از دادن آخرین قسط وام مسکن خود احساس می کند، با احساس ناشی از هیچ دستاورد دیگری قابل مقایسه نیست. پس شما خواننده گرامی با انجام توصیه های مورد
اشاره، رسیدن به این مرحله را برای خود تسریع کنید.

پرسش و پاسخ هفته:
در صورتی که بخواهیم خانه خریداری کنم کدام یک از انواع خانه ها خرید مناسب تری برای سرمایه گذاری می باشد؟
همان طور که می دانید طبقه بندی خانه ها براساس دیتچد، سمی دیتچد، لینک و تاون هاوس می باشد که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند.
قطعا وقتی که هدف از خرید خانه برای نوسازی باشد، خرید دیتچد بهترین گزینه است. در غیر این صورت با توجه به پایین بودن قیمت سمی دیتچد و تاون هاوس نسبت به خانه های دیتچد، این خانه ها تعداد خریداران بیشتری خواهد داشت.
به عنوان مثال تعداد فروش تاون هاوس در یک سال گذشته 15% بیشتر از سال قبل بوده است که دلیل اصلی آن را می توان توانایی پرداخته اقساط به دلیل پایین بودن مبلغ مورگیج در نظر گرفت.
ویژگی خانه های سمی دیتچد در برخی از مناطق امکان استفاده بیسمنت جهت اجاره است که این امر موجب می شود بخشی از مبلغ مورگیج توسط اجاره بیسمنت تامین شود.
درنتیجه خرید هر یک از انواع خانه ها بستگی به هدف خریدار دارد که یکی از انواع خانه ها را بر آن اساس انتخاب نماید.
در صورت داشتن هرگونه سوال با من علیرضا صدیقی تماس حاصل فرمایید:
416-939-4646

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *