اخباراخبار جهان

پاپ: کشیش‌های متجاوز باید خود را به قانون معرفی کنند

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، گفته کشیش‌هایی که به کودکان تجاوز جنسی کرده‌اند، باید خود را به پلیس معرفی کنند.

پاپ امسال سخنرانی سالانه‌ کریسمس اش در واتیکان را، به موضوع سوءاستفاده جنسی برخی کشیش‌های کلیسای کاتولیک، از کودکان اختصاص داد. او اقرار کرد که در گذشته، این کلیسا، این موضوع را به اندازه‌ کافی جدی نگرفته و تقصیر این کار را، بر گردن برخی رهبران این مجموعه‌ مذهبی انداخته است. او گفت که این رهبران، به خاطر کم‌تجربگی و یا کوته‌فکری، با نادیده‌گرفتن و باورنکردن گواهی قربانیان این مسئله، رفتار غیرمسئولانه‌ای در این زمینه نشان داده‌اند. او همچنین قول داد که از این پس، کلیسا دیگر هرگز برای لاپوشانی و یا رد کردن چنین مواردی، تلاش نکند.

پاپ فرانسیس گفت: <بگذارید روشن و بی پرده بگویم که این کلیسا، که با این زشتی‌ها و پلیدی‌ها روبرو شده، از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد تا اینکه همه‌ مسببان این جرایم را، به دست قانون و عدالت بسپارد>. او، از قربانیان تقاضا کرد که به پیش آمده و گواهی های خود را بازگو کنند و از رسانه‌ها برای آنکه صدای این افراد را، به گوش جهانیان رسانده‌اند، قدردانی کرد. او همچنین، هشداری جدی به کشیشان مجرم داد و گفت: <خطاب به این افراد می‌گویم: برگردید و خود را به دست عدالت بشری بسپارید و سپس خود را برای عدالت الهی نیز آماده کنید>.

سخنان پاپ نشانه‌ای از تاثیر شدید آشکار شدن موارد پرشمار سوءاستفاده‌های جنسی در کلیساهای کاتولیک در سال 2018 و لاپوشانی‌های مقامات کلیسا در این موارد است. این اتفاقات، سیستم رهبری جهانی این کلیسا را به لرزه انداخته و در اعتماد ایمانداران کاتولیک بر این کلیسا نیز، خدشه ایجاد کرده است.

پاپ فرانسیس، همچنین رهبران کلیساهای کاتولیک از سراسر جهان را، برای شرکت در یک نشست پیشگیری از سوءاستفاده و تعرض جنسی در کلیسا، که قرار است در فوریه 2019 برگزار شود، به واتیکان فرا خوانده است. او گفته، گستردگی این مشکل، از انتظار او فراتر رفته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0