صفحه اصلی / اخبار / پانصد مورد خودکشی اقوام نخستین ساسکاچوان از سال دو هزار و پنج به این سو
Sad young woman.

پانصد مورد خودکشی اقوام نخستین ساسکاچوان از سال دو هزار و پنج به این سو

ساسکاچوان- آمار خودکشی بیش از 500 نوجوان و جوان اقوام نخستین ساکن ساسکاچوان از 12 سال قبل به این سو، تکان دهنده و نگران کننده است. بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی فدراسیون اقوام بومی کانادا، نوجوانان بومی بیشتر از دیگر همسن و سالان خود در کانادا، در معرض خطر خودکشی قرار دارند. نرخ مرگ و میر ناشی از خودکشی در نزد بومیان ساسکاچوان، چهار برابر بیشتر از نرخ خودکشی در نزد جمعیت غیربومی است. متاسفانه نیمی از این موارد به افراد زیر 30 سال مربوط می شود.

دکتر کیم مک کی-مک ناب (روانکاو) این پدیده را یک بحران سلامت روانی می داند. او یکی از دو متخصصی است که به تدوین استراتژی پیشگیری از خودکشی در جوامع اقوام نخستین، کمک می کنند. این استراتژی ، 18 ماه مه 2018 منتشر خواهد شد. بزرگترین گله دکتر مک کی-مکناب این است که مراکز درمانی کافی برای اقوام نخستین در ساسکاچوان وجود ندارد. کمبود مراکز درمانی، باعث طولانی شدن لیست انتظار برای دسترسی به خدمات مشاوره ای است.

آمار منتشر شده، نشان می دهد که ریسک خودکشی نزد دختران اقوام نخستین 10 تا 19 ساله، 26 برابر بیشتر از ریسک خودکشی دختران غیربومی ساکن ساسکاچوان می باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *