اخباراخبار کانادا

پاندمی کروناویروس عامل تشدید مشکلات روحی و روانی نزد ساکنان انتاریو

تورنتو- Global News: نتایج به دست آمده از نظرسنجی اخیر انجمن کانادایی سلامت روانی نشان می دهد که ساکنان انتاریو با معضل تشدید مشکلات روحی ناشی از COVID-19  روبرو می باشند. 

نظرسنجی مورد اشاره، اولین مرحله از نظرسنجی سه مرحله ایست که برای ارزیابی تاثیرات منفی پاندمی بر سلامت روحی و روانی انتاریویی ها در نظر گرفته شده است. 

طبق نتایج به دست آمده، اکثریت 1001 فرد پاسخ دهنده به نظرسنجی آنلاین نگرانی و ترس خود از تاثیرات COVID-19 بر اقتصاد کشور، آینده نسل سالمند و جوان، وضعیت مالی و رفاه دوستان و اعضای خانواده را ابراز کردند. در واقع 79 درصد از شرکت کنندگان نگران آینده؛ 87 درصد نگران سالمندان و 71 درصد نگران تاثیر پاندمی بر کانادایی های جوان تر بودند. 

 53 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی نگران سلامت روحی و روانی خود و 67 درصد نگران تاثیر پاندمی بر روح و روان عزیزان شان بودند. متاسفانه 23 درصد از پاسخ دهندگان به افزایش مصرف الکل، ماری جوانا و سیگار در دوران پاندمی اذعان داشتند. 

کارشناسان و مسوولین CMHA نتایج به دست آمده را نشان دهنده نیاز روزافزون انتاریویی ها به مشاوره و حمایت روحی و روانی دانسته و در عین حال از عدم توانایی سیستم درمانی انتاریو در مواجهه با بحران خبر دادند. به گفته کوئینویل، مسوول واحد انتاریو در CMHA می گوید که سیستم درمانی انتاریو قبل از پاندمی نیز قادر به پاسخگویی و ارائه سریع خدمات مشاوره ای به بیماران نبود و همه گیری، کمبودها را تشدید کرده است. 

 

 

وزارت بهداشت و درمان انتاریو اخیرا مبلغ 12 میلیون دلار به ارائه مشاوره روحی و روانی به صورت آنلاین اختصاص داده است، اما از اظهارنظر در مورد برنامه های حمایتی دولت پس از پایان پاندمی خودداری کرده است. هیلی شازان، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: دولت انتاریو به تلاش های خود جهت حمایت کامل از انتاریویی ها و تقویت سلامتی روحی و روانی ایشان ادامه خواهد داد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!